Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Nigdy nie mów „OK” firmie Google!
Kategoria: Inwigilacja   Sobota, 10 luty 2018 10:17 Autor: Andreas

Nigdy nie mów „OK” firmie Google!

Nigdy nie mów „OK” firmie Google! Carlos Luna/Flickr/CC BY 2.0

Czy kiedy wyszukujesz informacje za pomocą wyszukiwarki Google, pomyślałeś o tym, że każde Twoje pisemne i głosowe zapytanie jest zapisywane w bazach Google? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury!

Nigdy nie mów OK Google! Google podsłuchuje Cię i nagrywa wszystkie Twoje rozmowy, wiedziałeś o tym? Spokojnie! Wyjaśnimy ci, jak wyczyścić Twoje dane z pamięci archiwum Google, zanim będzie za późno…

Google słucha bez przerwy rozmów swoich użytkowników i nagrywa je na swoich serwerach. Robi to w ukryciu i w sprytny sposób, używając pewnych specyfikacji w ustawieniach, na które użytkownik zgadza się, akceptując warunki użytkowania strony. Jeśli chcesz, możesz przeczytać całość TUTAJ.

Dokąd trafiają informacje? Do inteligentnej bazy, która z pomocą zebranych informacji o Tobie dobiera najbardziej dopasowane dla Ciebie produkty Google i Google Plus.

Tak więc sytuacja nie jest aż tak tragiczna? Niestety jest… Po pierwsze wszystkie te informacje mogą zostać ukradzione, istnieje ryzyko, że na serwer włamią się hakerzy, a informacje mogą zostać sprzedane. Nie należy zapominać również, że wszystkie Twoje osobiste informacje mogą bez zgody zostać udostępnione policji – jeśli organ władzy będzie potrzebował informacji o Tobie. Poza tym wszystkie Twoje preferencje w wyszukiwarce używane są do wybierania reklam dla Ciebie.

Nie panikujcie! Są sposoby na to, aby wyczyścić informacje osobiste na serwerze Google.

1. Na tej stronie znajdziecie archiwum zapisanych przez Was zapytań głosowych oraz tych wybieranych przez Wasz smartfon.

2. Jeśli niczego tam nie widzicie, oznacza to, że nie wydawaliście jeszcze swoim urządzeniom polecenia „ОК, Google”.

3. Na powyższej stronie internetowej znajdziecie również wszystkie informacje na temat swojej aktywności w internecie, łącznie ze wszystkimi stronami internetowymi, które odwiedzaliście, i Waszą lokalizacją.

4. W ustawieniach prywatności możecie zablokować dalsze śledzenie Waszej aktywności.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 10 luty 2018 12:33
alexjones.pl NWO Inwigilacja Nigdy nie mów „OK” firmie Google!