Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja „Nie” dla filtrowania internetu w UE!
Kategoria: Inwigilacja   Czwartek, 22 luty 2018 08:20 Autor: Andreas

„Nie” dla filtrowania internetu w UE!

„Nie” dla filtrowania internetu w UE! g4ll4is/Flickr/CC BYSA 2.0

Internet, jaki znamy, jest zagrożony. Dlaczego? Komisja Europejska proponuje, by wszystkie teksty, obrazki czy multimedia, jakie udostępniamy w popularnych serwisach społecznościowych, były filtrowane przez algorytm. Te, które automat zidentyfikuje jako naruszające prawo autorskie, nie zostaną opublikowane. To mogą być memy, filmy z wakacji, ale także teksty, takie jak recenzje cytujące inne opracowania czy materiały.

Dlaczego filtrowanie treści w Internecie nie działa? Wytłumaczmy to na przykładzie: w nagraniu z wykładu na harwardzkim wydziale prawa profesor odtworzył krótki fragment piosenki Jimiego Hendrixa. To całkowicie legalne: przepisy o dozwolonym użytku pozwalają wykorzystywać cudze utwory w celach edukacyjnych. Ale filtr na „You Tube” nie był w stanie ocenić kontekstu, więc po prostu zablokował wykład.

To niebezpieczne rozwiązanie Komisja Europejska wprowadziła w propozycji dyrektywy dotyczącej reformy praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, nad którą pracuje Parlament Europejski. Obowiązek automatycznego filtrowania treści poprzez dedykowane oprogramowanie (art. 13 projektu dyrektywy) byłby nałożony na pośredników internetowych, czyli serwisy takie jak „You Tube”, „Facebook” czy „Flickr”. Oznacza to nic innego jak ciągły monitoring i nadzór nad informacjami oraz cenzurę treści w sieci.

Obecnie projekt dyrektywy zaproponowany przez Komisję Europejską we wrześniu 2016 r. jest przedmiotem debaty w Parlamencie Europejskim. Na koniec marca planowane jest głosowanie w Komisji JURI, która odpowiada za ten dokument. Polskimi europarlamentarzystami w JURI są: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Tadeusz Zwiefka, Kosma Złotowski oraz Stanisław Żółtek.

Co możesz zrobić?

Nadchodzące tygodnie są kluczowe! Decyzja Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego (JURI) w sprawie filtrowania zapadnie już 26 lub 27 marca!

Skontaktuj się z europosłami. Zadzwoń, tweetnij lub napisz e-mail do polskich europosłów Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego (JURI). Użyj hashtagów #CensorshipMachine oraz #filterfail. Pokaż, że jesteś przeciw filtrowaniu internetu (artykułowi 13).

Napisaliśmy kilka tweetów dla inspiracji, ale zachęcamy do tworzenia własnych:

– .@(nick) Broń naszej wolności wypowiedzi w Internecie. Proszę, zatrzymaj #censorshipmachine w projekcie dyrektywy #copyright.

– .@(nick) Broń naszej prywatności w sieci. Proszę, zatrzymaj #censorshipmachine w projekcie dyrektywy #copyright.

– .@(nick) Pokaż, że zależy ci na prywatności i wolności wypowiedzi obywateli, i zatrzymaj #censorshipmachine w projekcie dyrektywy #copyright.

– .@(nick) filtry internetowe nie działają. Proszę, zatrzymaj #censorshipmachine w projekcie dyrektywy #copyright.

Lista polskich przedstawicieli w komisji:

– Tadeusz Zwiefka – +32(0)2 28 45258, (56) 471 60 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , @TadeuszZwiefka

– Kosma Złotowski – +32(0)2 28 45775, +48 52 346 00 28, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , @KosmaZlotowski

– Stanisław Żółtek – +32(0)2 28 49603, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

– Lidia Joanna Geringer de Oedenberg – +32(0)2 28 45809, (71) 323 08 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , @lidiageringer

Poinformuj też znajomych o problemie. Jeżeli jesteś na „Facebooku”, możesz dołączyć do wydarzenia „NIE dla filtrowania internetu!”. Więcej informacji na stronie „Centrum Cyfrowego”.

Źródło: Fundacja Panoptykon

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 22 luty 2018 13:07
alexjones.pl NWO Inwigilacja „Nie” dla filtrowania internetu w UE!