Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Izraelskie fabryki trolli
Kategoria: Inwigilacja   Sobota, 24 marzec 2018 08:09 Autor: Andreas

Izraelskie fabryki trolli

Izraelskie fabryki trolli mem interentowy

Czyli jak Izrael i jego poplecznicy prowadzą działania mające na celu cenzurowanie Internetu. Wiele się pisze o rosyjskiej „fabryce trolli” w Olgino pod Sankt Petersburgiem, której pracownicy rzekomo zalewają fake news cały świat i wpływają nawet na wybór prezydenta USA czy referendum w sprawie Brexit. Jak jest naprawdę w sumie nie wie nikt ale jedno jest pewne – każde poważne państwo ma jakieś jednostki zajmujące się wojną informacyjną. W cytowanym niżej artykule możemy poznać kulisy działania izraelskich służb. Wiedziałem oczywiście, że istnieje hasbara, wpływająca na nastroje antyizraelskie na świecie, ale to co tam przeczytałem poraziło mnie i dlatego postanowiłem przetłumaczyć ten artykuł i udostępnić czytelnikom.

Izrael i agenci Izraela od dawna mają znaczącą obecność w Internecie, pracując nad promowaniem narracji izraelskiej i blokowaniem faktów na temat Palestyny, lobby izraelskiego i innych tematów, które chcieliby ukryć. Uznani zwolennicy Izraela dodają komentarze, oskarżają krytyków o „antysemityzm” i rozpowszechniają dezinformację o działaczach solidarności z Palestyną i o Palestynie. Wiele z tych działań podejmują osoby działające samodzielnie, które działają niezależnie, dobrowolnie i bezlitośnie. Oprócz tego jednak pojawiło się wiele zorganizowanych, często dobrze finansowanych projektów sponsorowanych przez izraelski rząd i inne. Projekty te mają na celu umieszczenie pro izraelskich treści w Internecie i usunięcie informacji, których Izrael nie chce.

Jeden z takich izraelskich projektów skierowanych na Internet wyszedł na światło dzienne, kiedy został ujawniony w artykule Arutza Szewy, izraelskiej organizacji prasowej z siedzibą w izraelskiej osadzie na Zachodnim Brzegu. W raporcie opisano nowy projekt „New Media” w Izraelu, który skupiał się na „YouTube” i innych serwisach społecznościowych. W artykule napisano, że żołnierze izraelscy byli zatrudnieni do tweetowania, dzielenia się, polubienia i wielu innych”. W artykule napisano: „W dzisiejszych czasach dobrze wiadomo, że to, co dzieje się na „Facebooku”, „Twitterze” i „You Tube”, ma ogromny wpływ na wydarzenia, które mają miejsce w terenie. Internet także jest polem bitwy. „To było pocieszające „- stwierdził artykuł – aby dowiedzieć się, że IDF zatrudniał żołnierzy, których zadaniem było właśnie walczyć.

Kolejny projekt walki w Internecie został zainicjowany w 2011 roku przez 300-tysięczonoosobowy Narodowy Związek Studentów Izraela (NUIS). Celem było „pogłębienie i poszerzenie działań propagandy hasbara [państwowej propagandy] studentów w państwie Izrael”. W ramach tego programu studenci izraelscy otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2000 USD za pracę pięć godzin tygodniowo, aby „poprowadzić bitwę przeciwko wrogim stronom internetowym”. W tekście o programie[1] zauważono, że „wielu studentów w Izraelu opanowuje Internet i są biegli w korzystaniu z sieci społecznościowych oraz różnych stron internetowych i są zobowiązani do pisania i wyrażenia się w języku angielskim.” Uczniowie mogą pracować komfortowo we własnym domu. „Studenci pracują w czterech zespołach: Treści, Wikipedii, Monitoringu i Nowych Mediów” zgodnie z opisem programu.

Program określa obowiązki dla każdego zespołu. Zespół ds. Treści jest odpowiedzialny za tworzenie oryginalnych treści w formacie wiadomości. Zespół monitorujący jest odpowiedzialny za „monitorowanie, zgłaszanie i usuwanie treści antysemickich z sieci społecznościowych w różnych językach.” (Program łączy krytykę Izraela z antysemityzmem). Zespół New Media odpowiada za kanały mediów społecznościowych „, w tym konta na „Facebooku” w języku angielskim, francuskim i portugalskim, na „Twitterze”, kanałach „You Tube” i tak dalej.” Zespół „Wikipedii” „odpowiada za pisanie nowych wpisów i tłumaczenie ich na języki, które działają w programie, aktualizowanie wpisów aktualnych i istotnych informacji, śledzenie i zapobieganie stronniczości w obszarach działalności programu.”


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 24 marzec 2018 08:05
alexjones.pl NWO Inwigilacja Izraelskie fabryki trolli