Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Kreatywny jak użytkownik parkometru
Kategoria: Inwigilacja   Sobota, 31 marzec 2018 08:25 Autor: Andreas

Kreatywny jak użytkownik parkometru

Kreatywny jak użytkownik parkometru Tomasz Czerko/Flickr/CC BY 2.0

W czerwcu zeszłego roku zachęcaliśmy do wypowiedzenia wojny wścibskim parkometrom. Nasza akcja wyzwoliła pokłady kreatywności naszych sympatyków.

Po tym, jak wymóg podawania numeru tablic rejestracyjnych przy opłacie za parkowanie został w przypadku Warszawy uznany przez sąd za niezgodny z prawem, opracowaliśmy specjalny poradnik, w którym sugerowaliśmy, jak mieszkańcy innych miast mogą zakwestionować nielegalne praktyki niektórych samorządów.

Jak się okazuje, nasze wezwanie mimo upływu czasu wciąż wzbudza Waszą kreatywność. Uzy

skaliśmy niedawno informacje o alternatywnym sposobie powiedzenia „nie” wścibskim parkometrom. I tak nasz czytelnik z Wrocławia konsekwentnie zamiast numeru rejestracyjnego wpisuje hasło NIEPODAM (pisownia oryginalna). Inny z kolei, optujący na rzecz hasła POWROTZIMY, obciążony został opłatą dodatkową „za parkowanie przy użyciu nieważnego biletu – niezgodność numeru rejestracyjnego”. Nasz sympatyk się jednak nie poddaje: złożył reklamację od opłaty na podstawie regulaminu funkcjonowania strefy płatnego parkowania, o czym nas poinformował. Serdecznie mu dziękujemy!

Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z odzewem z Waszej strony, a na dodatek uruchomiła spore pokłady poczucia humoru i pomysłowości. Czekamy na Wasze kolejne oryginalne sposoby na zmianę rzeczywistości, która coraz bardziej ingeruje w naszą prywatność.

Weronika Adamska


Źródło: Fundacja Panoptykon


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 31 marzec 2018 11:41
alexjones.pl NWO Inwigilacja Kreatywny jak użytkownik parkometru