Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Chiny zaczynają monitorować fale mózgowe w miejscach pracy i w wojsku
Kategoria: Inwigilacja   Poniedziałek, 24 wrzesień 2018 10:03 Autor: Andreas

Chiny zaczynają monitorować fale mózgowe w miejscach pracy i w wojsku

Chiny zaczynają monitorować fale mózgowe w miejscach pracy i w wojsku A Health Blog/Flickr/CC BY-SA 2.0

W ramach projektów inwigilacji wspieranych przez chiński rząd trwają prace nad technologią skanowania mózgu w celu wykrywania zmian stanów emocjonalnych u pracowników linii pro­dukcyjnych, wojska i maszynistów kieru­jących szybkobieżnymi pociągami.

Umieszczone w zwykłych hełmach ochronnych lub czapkach te lekkie, bez­przewodowe czujniki nieprzerwanie monitorują fale mózgowe użytkownika i przesyłają dane do komputerów, które wykorzystują algorytmy sztucznej inteli­gencji do wykrywania nagłych skoków nastroju, takich jak depresja, lęk czy złość.

Ta technologia jest coraz powszech­niej stosowana na całym świecie, jednak Chiny używają jej na niespotykaną skalę w fabrykach, transporcie publicznym, firmach państwowych i w wojsku, aby zwiększyć konkurencyjność przemysłu wytwórczego i utrzymać społeczną sta­bilność.

Mimo iż ta wiadomość z Chin może wydawać się szokująca, jest to jednak zaledwie ułamek tego, co jest już dostęp­ne. Ta technologia jest wykorzystywana także w medycynie.

Źródło: https://www.scmp.com/news/china/society/article/2143899/forget-facebook-leak-china-mining-data-directly-workers-brains

Tłum. Nexus


Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 wrzesień 2018 10:17
alexjones.pl NWO Inwigilacja Chiny zaczynają monitorować fale mózgowe w miejscach pracy i w wojsku