Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka
Kategoria: Inwigilacja   Sobota, 29 wrzesień 2018 10:03 Napisał

Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka

Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka Kuningmas Auto Care/Flickr/CC BY-SA 2.0

Facebook przyznał, że udostępnia reklamodawcom numery telefonów ludzi, którzy w ramach dodatkowego zabezpieczenia swojego konta, używają ich na Facebooku. Koncern nie miał innego wyjścia. Badania przeprowadzone przez dwa uniwersytety wykazały, że reklamodawcy korzystają z numerów, które na Facebooku mają służyć lepszemu zabezpieczeniu konta. Dzięki nim można korzystać z usługi dwustopniowego uwierzytelniania, w czasie którego musimy podać nie tylko hasło, ale też kod przysłany SMS-em.

Okazuje się, że numery telefonów są wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem. Ma to miejsce mimo tych wszystkich zabezpieczeń i kontroli prywatności, stwierdzili naukowcy, którzy odkryli problem. Celem ich badań było określenie sposobów wykorzystywanych przez reklamodawców do zdobycia osobistych danych użytkowników Facebooka, WhatsAppa i Messengera.

Badania te wzmacniają tylko podejrzenia, że Facebook używa różnych źródeł danych, i niekoniecznie są to dane, które użytkownik zgodził się przekazać koncernowi, do zarabiania jeszcze większych pieniędzy z reklamy. Rzecznik prasowa serwisu stwierdziła: Używamy informacji udostępnianych przez użytkowników, by zaoferować im bardziej spersonalizowaną zawartość, w tym reklamy. Jasno mówimy, jak wykorzystujemy zebrane przez siebie informacje, w tym informacje kontaktowe, które ludzie dodają do własnych kont.

Autor: Mariusz Błoński

Za: TechXplore

Źródło: Kopalnia Wiedzy
Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)alexjones.pl NWO Inwigilacja Reklamodawcy mają dostęp do numerów telefonów użytkowników Facebooka