Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Fiasko niebezpiecznego programu rozpoznawania twarzy firmy Amazon
Kategoria: Inwigilacja   Piątek, 01 marzec 2019 07:09 Autor: Andreas

Fiasko niebezpiecznego programu rozpoznawania twarzy firmy Amazon

Fiasko niebezpiecznego programu rozpoznawania twarzy firmy Amazon Cambodia, P.I. Network/Flickr/CC BY 2.0

Jak poinformowała Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (American Civil Liberties Union; w skrócie ACLU) program rozpoznawania twarzy firmy Amazon błędnie zidentyfikował 28 członków Kongresu jako podejrzanych przez policję, przy czym najwięcej błędów dotyczyło kolorowych prawodawców.

ACLU wykorzystała potężny program firmy Amazon o nazwie Rekognition do porównania zdjęć członków Kongresu z bazą 25 000 podejrzanych przez policję.

Wśród błędnie dopasowanych znaleźli się republikańscy i demokratyczni ustawodawcy obu płci w każdym wieku. Według ACLU najliczniejszą grupę źle dopasowanych osób stanowiły osoby o różnych kolorach skóry, mimo iż stanowią zaledwie jedną piątą Kongresu.

ACLU twierdzi, że zapłaciła tylko 12,33 dolarów za porównanie przez program Rekognition oficjalnych zdjęć wszystkich członków amerykańskiej Izby Reprezentantów i Senatu z bazą danych zawierającą 25 000 zdjęć osób podejrzanych o przestępstwo, używając domyślnych ustawień dopasowania.

Korporacja Bezosa (Amazon) utrzymuje, że organy ścigania często wykorzystują tę technologię. Dokumenty ujawniły, że komendy policji w Orlando i okręgu Waszyngton w Oregonie już używały tego systemu rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym.

Program Rekognition pozwala porównywać zdjęcia z kartotek policyjnych z nagraniami wykonanymi w czasie rzeczywistym przez kamery monitorujące lub sportowe. To narzędzie zostało również okrzyknięte jako skuteczny sposób wykrywania obraźliwych treści w Internecie i identyfikowania znanych osób.

Źródło: https://on.rt.com/9b5f

Tłum. Nexus

 

 

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 01 marzec 2019 09:34
alexjones.pl NWO Inwigilacja Fiasko niebezpiecznego programu rozpoznawania twarzy firmy Amazon