Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Safe Home – Orwell 2020
Kategoria: Inwigilacja   Piątek, 13 wrzesień 2019 16:08 Autor: Andreas

Safe Home – Orwell 2020

Safe Home – Orwell 2020 Ludovic Bertron/Flickr/CC BY 2.0

Rząd USA zamierza wprowadzić program powszechnej  inwigilacji społeczeństwa za pomocą projektu Safe Home. Koordynatorem ma być agencja HARPA,wykonawcami Amazon,Google i Apple.

Rząd Stanów Zjednoczonych proponując nowy projekt rozważa wykorzystanie Amazon, Google i Apple do zweryfikowania  społeczeństwa pod kontem wykrywania zaburzeń psychicznych, a co za tym idzie – prawa do posiadania broni. Projekt nazwano „bezpiecznym domem”. Obywatele o gwałtownym usposobieniu  jako społecznie niebezpieczni będą mieć cofnięte pozwolenie i skonfiskowaną broń. Nowa agencja pod nazwą HARPA (Health Affairs Research Projects Agency) z podległym jej  systemem NHS (National Health Service) mają zadbać o bezpieczeństwo w domach. Deklarowanym zadaniem jest położenie kresu zachowaniom skrajnym.

Internetowymi stróżami miru domowego nasłuchującego czy ktoś z domowników nie obmyśla spisku, co kwalifikuje do pozbawienia broni zajęłyby się powszechnie znane, wymienione wcześniej korporacje. Opracowanie wszelkich dotychczas wynalezionych sposobów gromadzenia i przetwarzania danych  służyć ma powstaniu centralnego systemu powiadamiania o miejscu i charakterze zagrożenia.

Banalnie prostymi narzędziami do zbudowania systemu powszechnej inwigilacji społeczeństwa są wszystkie urządzenia smart już obecne w gospodarstwach domowych, albo odpowiednio zareklamowane zostaną zakupione niczym gadżety tylko dla inteligentnych, bądź jako przyjazne środowisku.

Tak oto Amerykanie martwią się, że stracą całkowicie poczucie intymności, prawo do prywatności we własnych czterech ścianach. Jest to od dawna oczekiwany efekt inspirowanych aktów strzelaniny w miejscach publicznych, by posłużyły jako pretekst do rozbrojenia społeczeństwa, w którym wzrasta poczucie coraz większego niezadowolenia tak jak i skala rosnąca skala ubóstwa. Oczywiście chytrze pomyślane określenie „bezpieczny dom” z pewnością naiwnym nie skojarzy się z orwellowską wizją społeczeństwa totalnie kontrolowanego. Jednak  wątpiących w dobre intencje rządu jest wielu i to ci sceptycy zadają sobie pytanie czy na pewno Ameryka jest tą, do której chętnie wyjeżdżali za chlebem Europejczycy, Azjaci czy Australijczycy, tęsknie wypatrując łatwej a może też olśniewającej kariery. Uważają więc, że projekt należałoby określić „inwazją na dom”.

Można pocieszyć Amerykanów, że trzy korporacje o globalnym zasięgu nie ograniczą się do jednego kontynentu.Źródło: Wolna Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 13 wrzesień 2019 08:57
alexjones.pl NWO Inwigilacja Safe Home – Orwell 2020