Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Inteligentne liczniki prądu szpiegują w Kalifornii
Kategoria: Inwigilacja   Sobota, 11 kwiecień 2015 09:01 Autor: admin

Inteligentne liczniki prądu szpiegują w Kalifornii

Inteligentne liczniki prądu szpiegują w Kalifornii foto: Wikimedia Commons/CC

Obecnie w Kalifornii inteligentne liczniki są wykorzystywane przez władze do rozprawiania się z obywatelami, którzy „marnują wodę”. Jest to jednak wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o to, do czego mogą być wykorzystywane te urządzenia. Inteligentne liczniki są zaprojektowane, aby być częścią tzw. inteligentnej sieci „smart grid”, która pozwoli rządowi na „kontrolowanie wszystkiego – od zmywarki do termostatu”.

W ostatnich latach nastąpił ogromny nacisk na instalowanie inteligentnych liczników w wielu domach w Stanach Zjednoczonych i Europie. W grudniu 2007 roku było zamontowanych jedynie 7 mln inteligentnych liczników w USA. Dziś jest ich ponad 51 milionów. Po drugiej stronie Atlantyku, Parlament Europejski ustanowił cel, by do roku 2020 aż 80% domów posiadało inteligentne liczniki. Jest to promowane jako część „zielonej” polityki. Jednak czy inteligentne liczniki mogą mieć inny cel?

W Long Beach, władze Kalifornii dostawały skargi, że miejscowa restauracja McDonald marnuje w nocy wodę. Więc co zrobiły władze? Zainstalowały inteligentny licznik, który natychmiast zaczął zbierać obciążające dowody przeciwko barowi McDonald’s. […] Zgodnie z NPR, inne duże miasta Kalifornii również zastanawiają się nad tym, jak mogą wykorzystać inteligentne liczniki by egzekwować nowe obowiązkowe ograniczenia konsumpcji wody. „W lutym miasta Kalifornii chcą razem obniżyć swoje zużycie wody o jedną czwartą. Sacramento, San Francisco i niektóre miasta Central Valley również zastanowią się, jak inteligentne liczniki mogą w tym pomóc.”

Inteligentne liczniki są w stanie określić, znacznie więcej, niż tylko to, czy zużywamy zbyt dużo wody. Już teraz policja w całym kraju wykorzystuje dane dostarczane przez inteligentne liczniki by zidentyfikować domy, w których potencjalnie uprawia się marihuanę. Domy, w których uprawia się marihuanę, mają tendencję do zużywania znacznie większej ilości energii elektrycznej niż pozostałe. Tak więc, jeśli twój dom wykorzystuje dużo energii, to jest oznaczany jako potencjalny cel dla policji.

Ponadto istnieje całe mnóstwo innych sposobów, w jaki inteligentne liczniki mogą być wykorzystywane do szpiegowania przez organy ścigania. Poniżej zamieszczona lista pochodzi od eksperta elektroniki i multimediów z Burbank, w Kalifornii, Jerry’ego Daya:

1. Urządzenie indywidualnie określa urządzenia elektryczne wewnątrz domu i zapisuje informacje, kiedy są one eksploatowane, powodując naruszenie prywatności.

2. Monitorują działalność gospodarstw domowych i ilość mieszkańców z naruszeniem prawa i bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

3. Nadają bezprzewodowo sygnały, które mogą być przechwycone przez niepowołane i nieznane osoby. Te sygnały mogą być wykorzystane do monitorowania zachowania i liczby mieszkańców oraz mogą być wykorzystywane przez przestępców w celu ułatwienia działalności przestępczej przeciw mieszkańcom takiego domu.

4. Dane o codziennych nawykach i działaniach mieszkańców są zbierane, zapisywane i przechowywane w bazach danych, do których mają dostęp osoby nieuprawnione lub zaproszone do współdzielenia tych prywatnych danych.

5. Osoby z dostępem do baz danych inteligentnych liczników mogą przeglądać historię czynności wykonywanych w domu, wraz z kompletnym kalendarzem i dziennymi raportami, otrzymując bardzo inwazyjny i szczegółowy obraz życia mieszkańców.

6. Te bazy mogą być udostępniane albo mogą wpaść w ręce przestępców, szantażystów, organów ścigania, prywatnych hakerów bezprzewodowej transmisji danych, pracowników spółki oraz innych nieznanych stron, które mogą działać przeciwko interesom monitorowanych mieszkańców.

7. „Inteligentne liczniki” są z definicji urządzeniami dozoru/szpiegowania, które naruszają federalne i stanowe prawa dotyczące podsłuchów rejestrując i przechowując bazy danych prywatnych i osobistych działań oraz zachowań bez zgody lub wiedzy osób, które są monitorowane.

8. Możliwe jest, na przykład, z analizy pewnych danych z „inteligentnych liczników” by nieuprawnione i odległe osoby/firmy określały stany chorobowe, czynności seksualne, fizyczne lokalizacje osób w obrębie domu, cykle zajętości budynku oraz osobiste informacje, jak i przyzwyczajenia mieszkańców.

Mało tego, istnieją również poważne obawy o wpływ inteligentnych liczników na nasze zdrowie… Według lekarza i epidemiologa Sama Milhama, inteligentne liczniki, które są związane z szeregiem problemów zdrowotnych, emitują aż 100 razy większą ilość promieniowania niż telefon komórkowy.

Daniel Hirsch, starszy wykładowca polityki jądrowej w UCSC, mówi, że rząd federalny celowo wprowadza ludzi w błąd przeprowadzając na polecenie firm energetycznych stronniczo wykonane badania bezpieczeństwa.

Przedsiębiorstwo energetyczne z Waszyngtonu stało się w 2013 roku zarzewiem kontrowersji po tym, jak zostało przyłapane na okłamywaniu opinii publicznej o tym, jak często ich inteligentne liczniki emitują promieniowanie. Mimo zapewnień, że liczniki emitują promieniowanie raz na 4 do 6 godzin, to dochodzenie telewizji WUSA9 News pokazało, że dzieje się to 4 do 6 razy na minutę.

Gdy zbyt dużo promieniowania w sposób ciągły przenika nasze domy, nieuniknionym będzie pojawienie się problemów zdrowotnych. Według Infowars, wiele osób zgłosiło poważne problemy zdrowotne, które ich zdaniem są bezpośrednio powiązane z instalacją inteligentnych liczników w ich domach. „Dziesiątki tysięcy osób donosi oficjalnie do rządów i mediów, że mają po instalacji „inteligentnych” liczników objawy chorobowe lub upośledzenia funkcjonalne. Zgłaszane objawy to bóle głowy, problemy ze snem, dzwonienie w uszach, trudności ze skupieniem, zmęczenie, kołatanie serca, nudności i statystycznie anormalne nawroty raka.”

Być może sam odczuwasz jeden z wymienionych objawów. Jeśli tak, to może warto sprawdzić, czy masz inteligentny licznik w domu.

Michael Snyder, theeconomiccollapseblog.com

 

Źródło: PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 11 kwiecień 2015 19:11
alexjones.pl NWO Inwigilacja Inteligentne liczniki prądu szpiegują w Kalifornii