Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Orwella Rok 1984 - 30 lat później
Kategoria: Inwigilacja   Niedziela, 27 marzec 2016 10:10 Autor: admin

Orwella Rok 1984 - 30 lat później

Czy Orwell pisząc w roku 1949 swoją nowelę “Nineteen Eighty Four” podał nam fikcję literacką, czy opisał rzeczywiste plany NWO. Jakby nie było scenariusz roku 1984 jest realizowany dość skrupulatnie. Amerykanie nazwali go – program PRISM.

Amerykanie zastanawiają się jak ”Orwellowskim” krajem stały się USA w dość krótkim czasie. Wszystko po tym jak jawnym stał się program PRISM realizowanym przez NSA (National Security Agency). NSA – amerykańska wewnętrzna agencja wywiadowcza koordynująca m.in. zadania wywiadu elektronicznego, powstała w kwietniu 1952 roku na bazie struktury działającej od 1949 roku, Agencji Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych. Czyli praktycznie funkcjonuje od czasu, gdy Orwell pisał swój rok 1984.

O czym traktuje książka, która jak kamfora znika z księgarnianych półek? W skrócie:

Winston Smith jest szeregowym członkiem Partii w Anglii 1984 roku. Anglia zwana jest tu AirStrip One (Główną Strefą Powietrzną) kraju in Oceania (Oceania przypomina więc albo obecną EU albo strefę NATO – bo Atlantyk jest jakby nie było Oceanem).

Oceania jest w stanie ciągłej wojny z dwoma państwami, Wschodnioazją i Euroazją.

Wschodnioazja jest przedłużeniem Chin.

Euroazja jest przedłużeniem Rosji.

Oceania jest krajem, gdzie obowiązuje Angielski Socjalizm (IngSoc), jest praktycznie angielskojęzyczny świat.

Czy nie jesteśmy już blisko tego scenariusza?

OBEJRZYJ:

http://www.youtube.com/v/Z4rBDUJTnNU%26hl=en%26fs=1%26rel=0%26hl=en%26fs=1%26rel=0
 

 

Ciąg dalszy:

Winston spędza całe dnie w pracy zbierając dowody “winy” na ludzi, których usunięto ze społeczności państwowej dla przyczyn politycznych oraz wertuje dokumenty archiwalne poszukując materiałów na potrzeby partii (czyli mówiąc myszkuje w IPN i zbiera na ludzi TECZKI ).

Pewnego dnia spotyka Julię, członkinię Młodzieżowej Ligi Anty-Seksowej (czyli młodocianą feminazistkę, być może w środę lub czwartek). Oboje doszli do wniosku że nienawidzą Partii i rozpoczęli romans.

Przypadkowo, Winston spotyka O’Briena, członka wewnętrznej struktury partyjnej o którym Winston myśli, że jest on działaczem organizacji ”The Brotherhood” (mówi wam to coś?), spiskowców usiłujących obalić partię (komunę). Zresztą czy to Brotherhood to nie coś w rodzaju Solidarności

O’Brien daje Winstonowi książkę napisaną przez Trockiego z Oceanii.

Niestety, Winston i Julia zostają aresztowani, ponieważ ich zainteresowania są nielegalne.

Oboje są bezlitośnie torturowani (czyżby waterboarding). Tortury są prowadzone oddzielnie dotąd, aż każde z nich decyduje się na lojalkę wobec władzy.

O’Brien okazuje się być kretem, który dokonuje prania mózgu Winstona dotąd, aż ten zdradzi Julię (zaprzeczenie Romea). Inaczej mówiąc perfidnie rozbija się związki międzyludzkie.

Winston staje się alkoholikiem i znowu jest zadowolony ze stanu rzeczy. Zamiast alkoholizmu, można podstawić narkotyki, dopalacze lub “medyczną” marihuanę.

OBEJRZYJ:

http://www.youtube.com/v/M3U83QLoATU%26hl=en%26fs=1%26rel=0%26hl=en%26fs=1%26rel=0

 

To skrótowy opis akcji. Myślę że teraz czas sięgnąć po książkę, albo po prostu popatrzeć przez okno.

Widać to samo.

 

Źródło: 3obieg.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 14 sierpień 2016 14:00
alexjones.pl NWO Inwigilacja Orwella Rok 1984 - 30 lat później