Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Strategia cyber(nie)bezpieczeństwa
Kategoria: Inwigilacja   Piątek, 11 marzec 2016 14:53 Autor: admin

Strategia cyber(nie)bezpieczeństwa

Strategia cyber(nie)bezpieczeństwa foto: Wikimedia Commons/CC

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało Założenia Strategii Cyberbezpieczeństwa dla RP, która ma uporządkować zasady ochrony polskiej cyberprzestrzeni. W opinii, którą przesłaliśmy resortowi, zwróciliśmy uwagę na zapowiedź... stworzenia systemu monitorowania ruchu w punktach wymiany ruchu internetowego. Celem tego monitorowania ma być wychwytywanie anomalii w ruchu internetowym, np. rozległego ataku na konkretną stronę internetową.

Brzmi to enigmatycznie, a Założenia nie precyzują dokładniej, o co chodzi – co samo w sobie wzbudza niepokój. Dlatego w naszej opinii postulujemy, by przyjmowana strategia nie prowadziła do stworzenia nowych możliwości nadzoru nad Internetem. Zwróciliśmy uwagę, że z informacji ujawnionych przez Edwarda Snowdena wynika, że obserwacja ruchu w punktach wymiany ruchu internetowego była (i prawdopodobnie jest nadal) jedną z metod masowej inwigilacji. Parlament Europejski skrytykował poszerzanie przez Holandię uprawnień służb specjalnych w tym kierunku. Mamy nadzieję, że Ministerstwo Cyfryzacji doprecyzuje strategię tak, by wykluczyć ryzyko powstania infrastruktury, która da służbom specjalnym łatwy sposób dotarcia do komunikacji Polaków, w tym treści ich korespondencji.

 

Źródło: Fundacja Panoptykon


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 11 marzec 2016 17:30
alexjones.pl NWO Inwigilacja Strategia cyber(nie)bezpieczeństwa