Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja "Pokémon Go" ma powiązania z CIA
Kategoria: Inwigilacja   Niedziela, 17 lipiec 2016 11:23 Autor: admin

"Pokémon Go" ma powiązania z CIA

Mobilna gra „Pokémon Go” korzystająca z „rozszerzonej rzeczywistości”, która używa kamery smartfonów by dodać postacie Pokémon do miejsc w świecie rzeczywistym, ma powiązania z CIA.

Deweloperem „Pokémon Go”, jest firma Niantic Inc., założona przez Johna Hanke, który wcześniej otrzymał finansowanie z inwestycyjnej firmy CIA o nazwie In-Q-Tel (inwestora m.in. w Google i Facebooka) by rozwijać technologie, które ostatecznie trafiły do „Google Earth”. In-Q-Tel było kiedyś opisane jako „niezależna strategiczna firma inwestycyjna, która identyfikuje innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające misje wspólnoty wywiadowczej USA”.

Łatwo zrozumieć dlaczego CIA miało interes w oprogramowaniu takim, jak „Pokémon Go”. Gra wykorzystuje kamerę i żyroskop gracza do wyświetlania obrazu Pokemonów, jakby istniały w świecie rzeczywistym, w takich miejscach, jak np. mieszkanie gracza, praca czy toaleta. Tego typu program jest w stanie teoretycznie zamienić miliony smartfonów graczy w „sondy szpiegowskie”, które zbierają w czasie rzeczywistym materiał z miast i domów, sięgając do ciemnych zaułków i piwnic, do których satelity szpiegowskie i samochody Google nie mogą dotrzeć.

(…) Na początku 2000, In-Q-Tel zainwestował w Keyhole Inc., spółkę założoną przez Hanke, który rozwinął obrazowanie 3D budynków i terenu z danych geoprzestrzennych zebranych przez satelity. Nazwa „Keyhole” była hołdem dla satelitów szpiegowskich KH zapoczątkowanych przez American National Reconnaissance Office. Google (założone przez In-Q-Tel) w 2004 roku, zakupiło Keyhole i przekształciło jego technologię do programu „Google Earth”.

CIA stworzyło In-Q-Tel w 1999 roku, jako inwestycyjne ramię by „identyfikować i inwestować w spółki rozwijające najnowsze informacyjne technologie, które służą interesom bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”.

„Jeśli chcesz być na bieżąco z Doliną Krzemową, to musisz stać się częścią Doliny Krzemowej” – stwierdził Jim Rickards, doradca społeczności wywiadowczej USA zaznajomiony z działaniami in-Q-Tel. „Najlepszym na to sposobem jest mieć budżet, bo gdy masz książeczkę czekową każdy do ciebie przychodzi.”

Kit Daniels


 

Źródło: PrisonPlanet.com, PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 17 lipiec 2016 11:52
alexjones.pl NWO Inwigilacja "Pokémon Go" ma powiązania z CIA