Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Chevron uzyskał dane e-mailowe jego przeciwników
Kategoria: Inwigilacja   Czwartek, 01 sierpień 2013 11:12 Autor: admin

Chevron uzyskał dane e-mailowe jego przeciwników

Chevron uzyskał dane e-mailowe jego przeciwników foto: wikimedia commons

Wyrok Sądu Federalnego Stanów Zjednoczonych z 25 czerwca 2013 zapewnił korporacji Chevron dostęp do tzw. metadanych kont e-mail należących do aktywistów, prawników i dziennikarzy, którzy przez ostatnie 9 lat krytykowali firmę za jej inwestycje w Ekwadorze. Stało się tak, gdy sąd zatwierdził tzw. wezwanie sądowe. Do ujawnienia kont zobowiązane są firmy Yahoo, Google i Microsoft (HotMail).

W przypadku kont e-mail metadane obejmują loginy, nazwy i adresy zarówno odbiorców jak nadawców oraz datę i czas wysyłania. Chevron nie uzyskał na razie dostępu do treści e-maili.

Wyrok ten dotyczy nie tylko obywateli USA, ale także obywateli wszystkich innych krajów korzystających z kont e-mail w tych trzech firmach.

 

Źródło: occupychevron.tumblr.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 01 sierpień 2013 11:24
alexjones.pl NWO Inwigilacja Chevron uzyskał dane e-mailowe jego przeciwników