Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Projekt chipowania noworodków wygrał w konkursie innowacyjnych technologii
Kategoria: Inwigilacja   Piątek, 29 lipiec 2016 18:48 Autor: admin

Projekt chipowania noworodków wygrał w konkursie innowacyjnych technologii

W Irlandzkim konkursie Młodzi Innowatorzy nagrodę główną wygrał projekt, który zakłada aby mikroprocesory były wszczepiane dzieciom tuż po urodzeniu, wśród jurorów były największe światowe koncerny: Dell, Intel, Analog, Johnson and Johnson, Cook Medical, Logitech.

 

Tekst opublikowany na stronie portu lotniczego w Shannon (Irlandia), 7 kwietnia 2016 roku oraz w lokalnej gazecie Limerick Leader (linki pod tekstem):

„Grupa studentów wyjeżdża do Doliny Krzemowej po wygraniu konkursu ITLG Młodzi Innowatorzy w zawodach, które odbyły się na lotnisku w Shannon

Tematy takie jak mikroprocesory wszczepiane dzieciom tuż po urodzeniu dające opcję przewidzenia problemów zdrowotnych, aż po autonomiczne samochody wyposażone

w multimedialne narzędzia pracy. Takie wizje świata za 50 lat były rozpatrywane przez 700 studentów, którzy zgromadzili się na lotnisku w Shannon w ramach Drugich Zawodów Młodych Wynalazców.

Studentom reprezentującym uczelnie z całego kraju zostało przedstawione zadanie. Mieli wyobrazić sobie jak będzie wyglądał świat za 50 lat. Mieli też opracować nowe pomysły na biznesy w sześciu kategoriach: życie codzienne, rozrywka, zakupy, nauka, podróże.

Patronat nad konkursem objął Uniwersytet St. Patrick’s w Shannon.

Impreza odbyła się pod patronatem Grupy Irlandzkich Liderów Technologicznych, przy współpracy z LIT (Politechnika w Limerick). Studenci otrzymali wsparcie od przedstawicieli największych światowych firm technologicznych takich jak Dell, Intel, Analog, Johnson and Johnson, Cook Medical –  Zagg i Logitech są w trakcie swoich prac nad projektami.

Wydarzenie było współfinansowane przez Lotnisko Shannon, Enterprise Irlandia, Aer Lingus, Carambola kids i Innovative Limerick.

Obecność najważniejszych lokalnych jak i ogólnokrajowych firm została przyćmiona udziałem w imprezie gwiazd sportowych takich jak Henry Shefflin – emerytowany zawodnik drużyny hokeja na trawie z Killkenny, gwiazda futbolu z Kerry – Killian Young a także gwiazdy z Munster – Ronan O’Mahony jak i Cathal Sheridan.

Sześć szkół było typowanych jako zwycięzcy zawodów w St. Patrick:

Shannon – w kategorii „Praca“

Mary Immaculate, Lisdoonvarna – kategoria „Zabawa“ – miejsce drugie

Patrician Academy, Mallow – kategoria „Zakupy“ – miejsce trzecie

Salesian College, Limmerick – kategoria „Podróże“ – miejsce czwarte

Castletroy College – kategoria „Nauka“,

Gimnazjum Presentation, Thurles – kategoria „Życie“

Prezentacje odbywały się w formule znanej z programu Dragon’s Den.

Pomysł, który w największym stopniu przyciągnął uwagę sędziów, była to prezentacja pomysłu szkoły St. Patrick’s Comprehensive dotycząca wszczepiania noworodkom po porodzie mikrochipa, który pozwalałby na monitorowanie i diagnostykę stanu zdrowia.Studenci reprezentujący tą uczelnię, polecą dzięki uprzejmości linii lotniczej Aer Lingus do Doliny Krzemowej, aby na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują firmy będące liderami na rynku nowoczesnych technologii, otrzymując także nagrody ufundowane przez firmę Dell.

Jak powiedziała w rozmowie z naszym dziennikarzem członkini ekipy Sophie Petticrew:

„To jest niesamowite. Przyjechaliśmy tu z wielką ilością pomysłów, lecz nie spodziewaliśmy się wygrania wycieczki do Doliny Krzemowej. Mam nadzieję, że to nie jest sen z którego zaraz się obudzęJednym z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na udział w tych zawodach była ta niesamowita nagroda, której naprawdę pragnęliśmy. Wpadliśmy na pewien pomysł i bardzo chcieliśmy dołożyć wszelkich starań, aby nam się udało. Odwiedziny w Dolinie Krzemowej będą dla nas niesamowitym przeżyciem – bo to jest jedno z najbardziej wpływowych miejsc na ziemi…“

Założyciel ITLG John Hartnett:

„Był to niesamowity dzień. Jeśli to co dziś widzieliśmy na zawodach w kwestii pomysłów zostanie w przyszłości zrealizowane – to czeka nas bardzo interesująca przyszłość”.

Głównym pomysłem, który przyświecał tej imprezie było pobudzenie innowacji i przedsiębiorczości wraz z kreatywnością – czego dowody widać tu dzisiaj w pełnej krasie.

V-ce Prezes ds. Badań, Rozwoju i Przedsiębiorczości w LIT powiedział:

„współpracujemy z dużą liczbą bardzo mądrych firm w ramach naszej sieci inkubatorów jak i centrów przedsiębiorczości w LIT, które były by dumne z możliwości wykorzystania części pomysłów zaprezentowanych tu dzisiaj. Nie zauważyłem tutaj braku inspiracji, i nie zdziwi mnie fakt, że część z tych nastolatków założy własne firmy“

Rose Hynes – naczelna prowadząca Grupy Shannon plc – powiedziała:

„we współczesnej edukacji uczy się nas poszukiwania konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania, ale nasze spotkanie ma inny cel. Tu nie ma złych czy dobrych odpowiedzi. Po prostu wyobrażamy sobie możliwości i rozwiązania, które będą dostępne w przyszłości. Społeczność potrzebuje więcej takich inicjatyw, aby stymulować swobodę myśli aż po przedsiębiorczość drugiego poziomu, tak aby Irlandia pozostała siedliskiem firm, które mają wpływ na globalne wydarzenia.“

Trochę faktów o ITLG (Irlandzka Grupa Liderów Technologii)

Powołana do życia w październiku 2007 roku, posiada główną siedzibę w Dolinie Krzemowej. Jest to organizacja non-profit, do której należą globalni liderzy w dziedzinie technologii z najwyższego szczebla, pochodzenia irlandzkiego lub irlandzko-amerykańskiego. Do grupy należą dyrektorzy wysokiego szczebla, pochodzący z najbardziej liczących się firm na świecie, każdy z nich pragnie promować więź technologiczną pomiędzy Irlandią a Doliną Krzemową, jednocześnie pomagając Irlandii w rozwiązywaniu problemów związanych z wykorzystywaniem i wdrażaniem najnowszych technologii.

Trochę faktów o Politechnice w Limerick (LIT)

LIT posiada kampusy w miastach Limerick, Clare i Tipperary. LIT wspiera swoją działalnością ponad 7000 studentów. Jest to jedyna politechnika, która wygrała nagrodę w organizowanym przez Sunday Times konkursie na Politechnikę Roku. Studenci LIT wygrywali wielokrotnie zawody dotyczące innowacji i przedsiębiorczości, tworzą też przodujący zespół badawczo rozwojowy. LIT ma bardzo rozwinięty program związany z przedsiębiorczością spośród wszystkich instytucji edukacji wyższego stopnia w całym kraju. LIT posiada siedem bardzo aktywnych centrów przyspieszonego rozwoju i inkubacji w dwóch regionach kraju.  LIT udostępnia dwa programy związane z przedsiębiorczością jak też dwa Fundusze , ma też miejsce w zarządzie organizacji Startup Ireland – organizacji członkowskiej w Startup Nations, i współzałożyciela grupy Limmerick Startup Leadership Group. LID jest świadome tego, że potrzebne jest aktywne przywództwo w rozwoju przedsiębiorstw.

Lotnisko w Shannon

Port lotniczy w Shannon jest główną bramą dostępu do zachodniej części wyspy, a także jedynym lotniskiem dla regionów sąsiadujących z Oceanem Atlantyckim od południa wyspy, aż po część północno zachodnią, dzięki temu posiada dostęp do trzech kluczowych dla Irlandii rynków – Wielkiej Brytanii, Europy kontynentalnej i USA. W tym roku lotnisko będzie oferowało połączenia do 33 destynacji w w/w obszarach, dostarczając tym samym możliwości podróżowania zarówno dla ludzi biznesu jak i turystów.”

Źródła:

Komentarz:

W 2007 roku umierający na raka amerykański polityk i producent filmów dokumentalnych Aaron Russo opowiedział o planach bankierów, odnoszących się do wprowadzenia globalnej kontroli poprzez wszczepienie ludziom mikroprocesorów RFID. Dzisiaj to nie bankierzy ale ośrodki akademickie i młodzi naukowcy zostają zachęcani przez koncerny technologiczne do wspólnej pracy  nad technologią wszczepiania dzieciom mikroprocesorów tuż po urodzeniu.

 

Tłumaczenie: Ryszard Kaczmarek, Dallas (USA), NWO Report


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 29 lipiec 2016 18:46
alexjones.pl NWO Inwigilacja Projekt chipowania noworodków wygrał w konkursie innowacyjnych technologii