Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Inwigilacja Nowy Jork przeznaczy ponad 6 milionów dolarów na kamery osobiste dla policjantów
Kategoria: Inwigilacja   Poniedziałek, 03 październik 2016 12:23 Autor: admin

Nowy Jork przeznaczy ponad 6 milionów dolarów na kamery osobiste dla policjantów

Nowy Jork przeznaczy ponad 6 milionów dolarów na kamery osobiste dla policjantów foto: Jamelle Bouie/Wikimedia Commons/CC

Władze Nowego Jorku podjęły decyzję o zakupie tysiąca kamer osobistych dla policjantów na sumę ponad 6 milionów dolarów, informuje gazeta „New York Daily News” powołując się na policję.

Jak pisze gazeta, w ciągu pięciu lat władze miasta przeznaczą 6 milionów 425 tysięcy dolarów na kamery osobiste wykorzystujące tzw. „chmury” do przechowywania nagranych materiałów.

Według słów zastępcy komisarza policji Benjamina Tackera, kamery będą dostępne do użytku w 20 komendach policyjnych od początku 2017 roku. Obserwator z Sądu Federalnego będzie badać, jak kamery osobiste wpłyną na zachowania policjantów, a także na liczbę skarg i wniosków sądowych pod adresem policjantów. Otrzymane wyniki porównane zostaną z raportami z 20 innych komend policji, w których kamery na razie nie będą w użyciu.

„To dla nas dobra rzecz. Teraz będziecie mieli możliwość zobaczyć ich pracę, jak przestrzegają instrukcji, gdzie robią błędy, gdzie coś poszło nie tak, a gdzie się udało” – powiedział Tacker.

Decyzję o wprowadzeniu kamer podjęto na tle głośnych przypadków otwarcia ognia przez policjantów do nieuzbrojonych Afroamerykanów i wezwań do nasilenia kontroli nad działaniami stróżów porządku, zauważa gazeta. Eksperci mają nadzieję, że to pomoże zwiększyć poziom zaufania między policjantami i społeczeństwem, głosi informacja.

W 2014 roku policja Nowego Jorku zakupiła próbną partię 54 kamer osobistych do pięciu komend. Planuje się, że w przyszłości do dyspozycji policji będzie około 18 tysięcy kamer.

W ostatnich latach w USA zaostrzyła się dyskusja na temat nieuprawnionego otwarcia ognia przez policjantów, szczególnie wobec Afroamerykanów. Szereg takich przypadków doprowadził do masowych zamieszek, na przykład w Fergusson w 2014 roku i w Baltimore w 2015 roku. Uliczne zamieszki miały miejsce we wrześniu w Charlotte (w Północnej Karolinie) po zabójstwie Afroamerykanina podczas nalotu policyjnego, przy czym strzelający policjant również był Afroamerykaninem.

 

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 październik 2016 13:12
alexjones.pl NWO Inwigilacja Nowy Jork przeznaczy ponad 6 milionów dolarów na kamery osobiste dla policjantów