Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Nowe fakty o chorobie Alzheimera
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Wtorek, 21 luty 2017 12:11 Autor: admin

Nowe fakty o chorobie Alzheimera

Szacuje się, że aż 5.1 mln Amerykanów jest dotkniętych CA – i miliony więcej cierpią na jakąś formę demencji albo zaburzeń poznawczych. Przy tak wielu tracących pamięć i rozum w wyniku tej okrutnej i podstępnej choroby, naukowcy starają się znaleźć prawdziwą przyczynę lub przyczyny, żeby lepiej zrozumieć metodę jej leczenia.

Czołowy ekspert zakwestionował główną hipotezę o powstawaniu tej choroby, i żeby po-twierdzić, że jeśli chodzi o ustalenie przyczyny CA, medycyna głównego nurtu może być na złej drodze.

Czy naukowcy i wielka farma zajmują się tematem zastępczym?

Zdaniem dr Thomasa  J. Lewisa,  założyciela i dyrektora RealHealthClinics, i autora najnowocześniejszej metody leczenia CA – największym mitem w CA jest to, że wywołują ją nagromadzone w mózgu płytki amyloidowe.

Zgodnie z przyjętą wiedzą medyczną o CA, część białka znana jako beta-amyloid wpływa na sytuację przez sklejanie się z depozytami płytek, co prowadzi do zniszczonych synaps i śmierci komórek nerwowych, i jednoczesnego pogorszenia funkcjonowania mózgu.

Choć ta hipoteza o „kaskadzie amyloidowej” jest głównym tematem badań nad rozwojem choroby, i tematem praktycznie wszystkich badań o CA, dr Lewis nadal nie jest przekonany.

W wystąpieniu na Konferencji o Alzheimerze i demencji dr Lewis powiedział, że autopsje wykazały iż niektórzy pacjenci z CA nie mają płytek amyloidowych w mózgu. Gdyby one były przyczyną tej choroby, to czy by ich nie odkryto?

I odwrotnie, autopsje niektórych pacjentów którzy nie chorowali na Alzheimera kiedy zmarli wykazały obecność płytek.

Badanie przeprowadzone w Harvard Medical School pokazało, że beta amyloid jest częścią normalnej reakcji, zauważa dr Lewis. I absolutnie możliwe jest to, że zamiast wywoływania CA, depozyty amyloidów faktycznie odgrywają korzystną i ochronną rolę.

Dlaczego badania naukowe nadal skupiają się na płytkach amyloidowych?

Odpowiedź jest prosta – i finansowa – mówi dr Lewis. Wielka farma finansuje badania hipotezy amyloidów, i to ona nimi kieruje. Krajowe Instytuty Zdrowia przeznaczyły $100 mln na badanie CA – głównie skupiały się na roli białek beta-amyloidowych w chorobie.

Co z naukowcami którzy kwestionują konwencjonalną opinię o roli płytek amyloidowych w CA? Oni mogą zobaczyć szybki koniec funduszy na badania, stwierdza dr Lewis.

To pomimo faktu, że kilka firm farmaceutycznych –  GlaxoSmithKline i Johnson & Johnson, wymieniając tylko dwie – już przeprowadziły próby z lekami antyamyloidowymi, i poniosły ‚całkowite fiasko’.

Badania nad stosowaniem leków antyamyloidowych u pacjentów z łagodniejszymi formami demencji i zaburzeń poznawczych również poniosły fiasko, mówi dr Lewis, który podtrzymuje, że w desperackiej próbie by wyglądało że te leki działają, firmy farmaceutyczne teraz werbują zdrowych ochotników do badań.

CA faktycznie jest wieloczynnikowa

CA jest chorobą złożoną, którą mogą wywołać różne czynniki. Ale stan zapalny, mówi dr Lewis, występuje w niej zawsze. Żeby lepiej zrozumieć powód CA proponuje przyjrzeć się różnym przyczynom stanu zapalenia, które mogą obejmować toksyny środowiskowe, stres, nieodpowiednia dieta, brak snu oraz infekcje wirusowe i bakteryjne.

W końcu nawet pacjenci z łagodniejszymi postaciami demencji i zaburzeń poznawczych rzadko zamieszkują w solidnych, zdrowych ciałach. Większość ma nakładające się dolegliwości np. chorobę wieńcową, otyłość albo cukrzycę. Żeby zwalczać CA konieczne jest zrozumienie podstawowych przyczyn tych właśnie chorób.

Odkryj najlepsze strategie profilaktyki i ODWRÓCENIA CA i innych form demencji – kliknij i posłuchaj wypowiedzi z tej Konferencji [click here to gain INSTANT access to the Alzheimer’s and Dementia Summit].

Można zapobiec, leczyć a nawet odwrócić CA w sposób naturalny

Dobra wiadomość: nieodparte dowody naukowe pokazują, że odpowiednią zmianą stylu życia CA można zapobiec, zatrzymać, spowolnić a nawet odwrócić.

Przełomowe badanie Framingham Heart Study – przeprowadzone po raz pierwszy w 1948 – wykazało, że niemal 50% przypadków CA i demencji można zapobiec prostymi zmianami stylu życia i diety.  Na przykład naukowcy odkryli, że poprawa wskaźników zdrowia układu sercowo-naczyniowego – takich jak obniżenie ciśnienia krwi – wykazała zmniejszenie zachorowalności na demencję.

I prestiżowa Harvard Medical School niedawno poinformowała, że poprawa zdrowia układu odpornościowego może spowolnić – a nawet zatrzymać – rozwój zaburzeń mózgu.

Naturalna pomoc w CA

Naukowcy odkryli, że apigenina, flawonoidy występujący w wielu warzywach i ziołach, ma pozytywny wpływ na pamięć i naukę. Nie tylko to, poprawia tworzenie i funkcjonowanie neuronów, jednocześnie wzmacniając powiązania między komórkami w mózgu. Można zwiększyć spożycie apigeniny jedząc natkę pietruszki, tymianek, rumianek, seler, marchew i owoce cytrusowe.

Mamy bardzo mocne dowody naukowe, że olej kokosowy, bogaty w trójglicerydy o średnim łańcuchu, może korygować pamięć, a nawet odwrócić CA. Jest szczególnie korzystny dla-tego, że jest metabolizowany w wątrobie i przetwarzany na ketony, które wykorzystuje się jako dodatkowe paliwo dla mózgu, a nie odkłada jako tłuszcz w organizmie.

Ponadto świeże (organiczne) jagody zawierają korzystne antocyjany, które pomagają przy-wrócić funkcje poznawcze poprzez wzmacnianie sygnalizowania i zwiększanie wrażliwości receptorów w komórkach mózgowych.

I na koniec, zdrowe poziomy wit. D mogą pomóc chronić przed CA. W badaniu na University of Exeter Medical School, uczestnicy w wieku 65+ którzy mieli duży niedobór wit. D miały aż 125 x większe ryzyko jakiejś formy demencji. Dobre źródła wit. D to: tłuste zimnowodne ryby albo olej rybny, produkty mleczne z krów pastwiskowych, pieczarki i żółtka jaj.

Tłum. Ola Gordon

naturalhealth365.comWolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 21 luty 2017 14:09
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Nowe fakty o chorobie Alzheimera