Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Nanocząsteczki w szczepionkach?
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Poniedziałek, 08 maj 2017 10:28 Napisał

Nanocząsteczki w szczepionkach?

To list do odbiorców newslettera Alertes Santé

Droga Przyjaciółko, Drogi Przyjacielu!

Zaledwie kilka miesięcy temu pojawił się w czasopiśmie medycznym International Journal of Vaccines and Vaccination artykuł poświęcony badaniom przeprowadzonym przez prof. Stefano Montanari [http://www.stefanomontanari.net/sito/biografia.html], który to artykuł powinien znaleźć się na pierwszych stronach wszystkich gazet, zwłaszcza magazynów poświęconych zdrowiu.

Badanie wykazało, że w szczepionkach znajdują się liczne metale ciężkie w postaci nanocząsteczek. Spośród 44 szczepionek badanych przez naukowców, tylko jedna nie zawierała niebezpiecznych zanieczyszczeń... Była to szczepionka weterynaryjna!

Czy należy z tego wyciągnąć wniosek, że szczepionki dla ludzi są mniej bezpieczne niż szczepionki dla zwierząt? [pewnie nawet muszą, bo wszak chodzi o depopulację… przyp. tłumacza]

W każdym razie to oczywiste, że odkrycie ma konsekwencje dla samych szczepionek, ale także w szerszym zakresie. Za moment zrozumiesz dlaczego.

 

Ale po kolei!

Prosta i naukowa procedura kontroli

Cóż to takiego zrobił włoski zespół? Chciałoby się rzec, że wykonał swoją pracę... taką samą, jaką też powinny wykonać firmy farmaceutyczne produkujące owe szczepionki.

Naukowcy kupili 44 szczepionek w aptece. Niektóre pochodzą z Francji, inni z Włoch. Wyprodukowane przez firmy: GSK, Novartis, Baxter, Sanofi Pasteur, Pfizer, Allergopharma i VIRBAC.

Szczepionki występują w zestawach — najczęściej zestaw składa się z fiolki, strzykawki i igły.

Tak jest na przykład w przypadku słynnej Infanrix hexa, która obejmuje błonicę, tężec, krztusiec, polio, Haemophilus influenzae typu B i zapalenie wątroby typu B [1].

Naukowcy do badania (przed analizą) pobrali substancję szczepionki przy pomocy dołączonej strzykawki oraz użyli igły dostarczonej przez producenta — ten szczegół nie jest bez znaczenia.

Rzeczywiście, część metali obecnych w szczepionce może pochodzić z resztek metalu pozostałych na igły podczas ostrzenia (stosowane urządzenia z wolframem). Ale jest to tylko hipoteza.

 

Dokładność metody badawczej

Dokładność wyników uzyskanych w tych badaniach związana jest z użyciem skaningowego mikroskopu elektronowego, który pozwala znacznie zwiększyć rozdzielczość obrazu i dostrzec drobne szczegóły niewidoczne bądź gołym okiem bądź mikroskopem optycznym.

Badanie zawiera dokładny opis metodologii zastosowanej przez badaczy:

  1. Kropla 20 mikrolitrów (20µl= 0,02ml) szczepionki pochodząca ze strzykawki została naniesiona na filtr celulozowy o średnicy 25 mm.
  2. Filtr był następnie umieszczany na arkuszu celulozowym, a następnie umieszczona w płytce aluminiowej pokrytej dyskiem węglowym.
  3. Następnie próbkę natychmiast umieszczano w czystym pojemniku, aby uniknąć jakichkolwiek zanieczyszczeń.
  4. Po odparowaniu wody i solanki zawartych w szczepionce pojawiły biologiczne i fizyczne składniki szczepionek.
  5. Zostały one następnie obserwowane pod mikroskopem.
  6. Zliczono wszystkie substancje nieorganiczne obecne w szczepionce.
  7. Naukowcy przeprowadzili analizę ciał nieorganicznych.
  8. Skrupulatnie odnotowano wszystkie ciała obce, które nie były na wymienione w opisie szczepionek...

 

Metale ciężkie w szczepionkach!

Co zauważyli naukowcy?

We wszystkich szczepionkach (z wyjątkiem jednej dla celów weterynaryjnych), znaleziono fragmenty metalu. Często występują one w postaci agregatów (skupisk) [2] wewnątrz organizmów żywych, jak gdyby zostały przechwycone.

Naukowcy wykonali wiele zdjęć pokazujących miejsca, w których skupiska metalowe są łatwe do odróżnienia od organizmów żywych (białka, DNA, bakterie itd.).

We wszystkich badanych szczepionkach znaleziono następujące metale (nie wszystkie stanowią takie same problemy): wolfram (8/44), chrom lub jego stop z niklem (25/44), ale także następujące metale : cyrkon, hafn, stront, aluminium, nikiel, żelazo, antymon, złoto, cynk, srebro, platyna, bizmut, ołów i cer.

 

Powinniśmy martwić się tymi małymi dawkami?

Od Paracelsusa sądzono, że tylko dawka stanowi o toksyczności (dotyczy to również metali ciężkich). Sądzono, że wypicie „trochę” ołowiu lub rtęci nie stanowi problemu. Jest to zresztą główny argument wysuwany przez tych, którzy krytykują badania [3].

Jednak to badanie i inne prowadzone przez prof. Gherardiego z zespołem w szpitalu Mondor, sugerują, że małe cząstki mogą mieć [dla organizmu] gorsze skutki niż cząstki o wiele większe.

Dlaczego?

Z uwagi na interakcje zachodzące między tkankami oraz żywymi komórkami a metalami.

Prace profesora Gherardiego, jak i badania włoskie pokazują, że żywe organizmy mogą przechwycić nanocząstki. Zjawisko to nie występuje w przypadku większej skali. To prawie tak, jakby mały rozmiar wprowadzał w błąd organizmy żywe i skłaniał do tworzenia skojarzeń wbrew naturze.

Powstawanie tych agregatów jest w każdym przypadku szkodliwe dla zdrowia. W istocie zgodnie z badaniami prof. Montanariego:

  1. Agregaty tworzone z materii ożywionej i cząsteczek nieorganicznych (metali) to zespoły, które nie są dostępne biologicznie. Oczywiste jest, że tak powiązane metale nie są usuwane w odróżnieniu od większych cząsteczek, które nie wchodzą w interakcje z organizmami żywymi. Taka „bio-trwałość” jest bardzo niepokojąca. Oznacza to, że, podobnie jak glin ze szczepionki pozostający w mięśniu ramienia, który dostaje się do nerek, bakterii, lub gorzej, do mózgu, metale te mogą sobie „spacerować” po całym ciele, umiejscawiać się dowolnym miejscu, a my [dodatkowo] nie mamy pojęcia, w co mogą się zmienić i czy ten fakt będzie mieć dla nas jakieś skutki zdrowotne.
  2. Żywe tkanki lub organizmy w kontakcie z metalami są atakowane. Taka „korozja” żywych organizmów może prowadzić do zapalenia po wstrzyknięciu szczepionki. Konsekwencje powyższych obserwacji połączone z wnioskami profesora Gherardiego są ogromne. Jeśli chodzi o szczepionki to raczej oczywiste, ale poza tym, na poziomie wszystkich tych nanocząsteczek, dotyczy również takich, które codziennie nas otaczają (zanieczyszczenie powietrza, telefony...).

 

Skutki uboczne szczepionek wyjaśnione?

Według włoskich naukowców, obecność metali ciężkich w szczepionkach może częściowo wyjaśniać powstawanie skutków ubocznych (tzw. NOP).

W badaniu precyzują: [co prawda] miliony dawek szczepionek codziennie są podawane bez widocznych szczególnych problemów u pacjentów. Jednakże istnieją skutki uboczne — jest to fakt znany i akceptowany przez naukowców i producentów szczepionek.

Przede wszystkim, według American Academy of Pediatrics (Amerykańska Akademia Pediatryczna), ilość niepożądanych odczynów poszczepiennych stale rośnie i są coraz poważniejsze [w skutkach] [4] [5].

Czy zatem hipoteza prof. Stefano Montanariego nie zasługuje na sprawdzenie?

Z uwagi na obowiązek szczepienia i wywieranie silnej presji na rodziców, by szczepili swoje dzieci zalecanymi szczepionkami, byłoby co najmniej wskazane, aby władze [natychmiast] rozpoczęły dalsze niezależne badania na ten temat.

[…]

Podsumowując, należy stwierdzić, że to [opisane powyżej] badanie, samo w sobie niepokojące, nie wystarczy.

Byłoby dobrze, gdyby inni badacze i ośrodki również rozpoczęli badać to zjawisko. Tym bardziej, że istniejące od ponad 20 lat obserwacje naukowców zdają się potwierdzać badania prof. Gherardiego i jego zespołu: mały rozmiar cząstek metali i ich działanie jest [co najmniej] podejrzane. Metale te budują agregaty w organizmach żywych i tworzą stany zapalne.

Konieczne jest udoskonalenie i doprecyzowanie badań: Czy istnieje hierarchia metali? Czy wszystkie one są niebezpieczne w postaci nanocząsteczek? Są one bardziej niebezpieczne niż stopy metali? Jakie konsekwencje może mieć obecność nanocząsteczek w organizmie? itd. itd.

Badanie prof. Gherardiego rodzi więcej pytań, niż daje odpowiedzi. [Jak zwykle.]

[…]

Być może ostateczne wyjaśnienie skutków działania nanocząsteczek na powstawanie NOP nie jest być może dziś czymś superważnym, niemniej należy zaakceptować istnienie problemu — ofiary NOP są na to dowodem — i poszerzyć zakres badań na temat prawdopodobieństwa iż są one przyczyną.

 

Opinię o włoskim badaniu można sobie wyrobić zapoznając się z nim; można je znaleźć tutaj:

http://t.mail.ipsn.info/c/?t=85ff93e-1f0-4cl-0!-cx198 (w języku angielskim).

 

Naturalnie Pozdrawiam,

Augustin Livois

Alertes Santé

Institut pour la Protection de la Santé Naturelle

 

[1] Vaccins: commerce et santé publique font-ils bon ménage ?

[2] L’agrégat est un assemblage de particules

[3] I love it when an antivax “study” meant to show how “dirty” vaccines are backfires so spectacularly

[4] US Dpt of health and human services (1996) Report Update: Vaccine Side effects, adverse reactions, contraindications, and precautions. CDC 45 (RR-12): 1-

[5] www.healthychildren.org

[6] Vaccin Meningitec: une expertise troublante


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(18 głosów)alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Nanocząsteczki w szczepionkach?