Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Niekończący się amerykański koszmar farmaceutyczny
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Poniedziałek, 08 wrzesień 2014 10:14 Autor: admin

Niekończący się amerykański koszmar farmaceutyczny

Niekończący się amerykański koszmar farmaceutyczny foto: Wikimedia Commons/CC

Czy kiedykolwiek istniał taki naród bardziej uzależniony od leków niż USA? Nie mówię tyko o nielegalnych lekach, ale prawda jest taka, że o wiele więcej jest uzależnionych od legalnych leków. Jak niżej przeczytasz, aktualnie więcej niż 30 milionów obywateli USA jest na antydepresantach, a lekarze przepisali więcej niż 250 milionów recept na leki przeciwbólowe ostatniego roku. Na nieszczęście, większość ludzi uzależniło się od nich niewinnie. Zaufali, że lekarze nigdy nie przepisaliby czegoś, co jest szkodliwe, a rząd nigdy nie dopuściłby leków, które nie są bezpieczne. A kiedy firmy farmaceutyczne cię uzależnią, to mają cię jako klientów na całe życie.

Tak naprawdę te „legalne leki” zawierają najbardziej uzależniające substancje na całej planecie. I kiedy te firmy zaczną podnosić ceny na te leki, uzależnieni nie mogą nic na to poradzić. To jest brutalnie efektywny model biznesu, a przemysł farmaceutyczny zaciekle broni swej „specjalności”. Wiele mających władzę osób robi często naprawdę szalone rzeczy, jeśli chodzi tu o setki miliardów dolarów. Poniżej 22 fakty o amerykańskim niekończącym się koszmarze, który każdy znać powinien:

#1. Według New York Times więcej niż 30 milionów amerykanów bierze aktualnie antydepresanty.

#2. Wskaźnik użycia antydepresantów wśród kobiet w średnim wieku jest o wiele wyższy niż wśród populacji jako całości. W tej sprawie, jedna na każde cztery kobiety między 40-tką a 50-tką bierze te leki.

#3. Amerykanie stanowią około 5% światowej populacji, ale kupują więcej niż 50% leków.

#4. Amerykanie zużywają 80% wszystkich recept na środki przeciwbólowe.

#5. Ciężko w to uwierzyć, ale lekarze w USA wypisali 259 milionów recept na środki przeciwbólowe każdego roku. Przepisywane środki przeciwbólowe są najbardziej uzależniającymi legalnymi lekami, a lekarze przepisują je olbrzymiej ilości ludzi, którzy potem nie mogą tego odstawić.

#6. Wg badania przeprowadzonego przez Mayo Clinic, prawie 70% wszystkich amerykanów zażywają przynajmniej jeden przepisany na receptę lek, a 20% przynajmniej 5 przepisanych leków.

#7. Według CDC, prawie 9 na 10 amerykanów, którzy mają przynajmniej 60 lat powiedziało, że zażywało przynajmniej jeden przepisywany na receptę lek w obrębie ostatniego miesiąca.

#8. W 2010 roku przeciętny nastolatek brał 1,2 leków, które są stosowane do leczenia ADHD lub depresji.

#9. Raport Government Accountability Office mówi, że około 1/3 wszystkich przybranych dzieci w USA zażywa przynajmniej jeden lek przepisywany przez psychiatrę.

#10. 95% wszystkich „eksperymentalnych” leków produkowanych przez przemysł farmaceutyczny uważa się za niebezpieczne i nigdy nie są zatwierdzane do użycia. Z kolei 5%, które są zatwierdzone, my często nie dowiemy się, że są dla nas śmiertelne dekady później. Dowiemy się dekady później.

#11. Jedno badanie dowiodło, że matki, które biorą antydepresanty w ciąży, mają 4 razy większe prawdopodobieństwo, że urodzą dziecko z ASD.

#12. Było oszacowane, że leki przepisywane na receptę zabijają w przybliżeniu 200 tysięcy ludzi w USA każdego roku.

#13. Amerykanin ginie od przypadkowego przedawkowania leku przepisanego na receptę co 19 minut!

#14. W USA dzisiaj środki przeciwbólowe przepisane na receptę zabijają więcej amerykanów niż heroina i kokaina połączone razem!

#15.Wg CDC, około 1/3 miliona ludzi na rok trafia na pogotowanie z powodu niekorzystnych reakcji na leki.

#16. Liczba zgonów z powodu przedawkowania przepisanych leków w USA jest 5 razy większa niż w 1980 roku.

#17. W badaniu przeprowadzonym dla the National Institute on Drug Abuse ustalono, że więcej niż 15% uczniów ostatniego roku szkoły średniej nadużywa przepisywanych leków.

#18. Więcej niż 26 milionów kobiet powyżej wieku 25 lat mówi, że używa przepisanych leków do nieprzeznaczonych do tego celów.

#19. Skoro te wszystkie antydepresanty pomagają, to czemu więcej amerykanów się zabija? Współczynnik samobójstw wśród amerykanów między 35 a 64 rokiem życia wzrósł prawie o 30% między 1999 a 2010 rokiem! Liczba obywateli USA, która popełniła samobójstwo jest większa od liczby amerykanów, którzy zginęli w wypadku drogowym co roku.

#20. Antydepresanty były łączone z masowymi strzelaninami. A media głównego nurtu są  cicho na ten temat. Czy dlatego, że nie chcą straszyć jednego z największych źródeł reklamowego przychodu?

#21. Ilość pieniędzy, jaką przemysł farmaceutyczny dostaje jest astronomiczna. Amerykanie wydali więcej niż 280 miliardów dolarów na leki na receptę w ciągu 2013 roku.

Jeśli wiele tych leków nie byłoby tak uzależniających, firmy farmaceutyczne nie zarobiłyby tak wiele pieniędzy. A taka osoba uzależniona nie odpowiada często do naszego wyobrażenia. Na przykład, CNN dzieli się z nami historią 55-letniej babci Cythii Scudo, która uzależniła się od środków przeciwbólowych. Jej uzależnienie zaczęło się niewinnie, jak wszystkich. Szukała ulgi w bólu biodra, prawdopodobnie spowodowanym przez blizny od cesarskich cięć, którym się poddawała rodząc kilka dzieci. Jej ówczesny mąż radził skonsultować się z lekarzem.  „Nie ma zaoferowanej fizjoterapii. Pierwsze co powiedział doktor to to, by dać mi kilka leków.” Przepisał jej OxyContin, po drugim tygodniu zażywania była fizycznie uzależniona.

W rzeczywistości, jeżeli system opieki zdrowotnej w USA był oddzielnym państwem, to mogłaby być właściwie szósta największa gospodarka na całym globie. Mówimy o pieniądzach większych, niż ktokolwiek z nas śmiał sobie wyobrazić. Z taką ilością pieniędzy przemysł farmaceutyczny całkiem łatwo może kupić współpracę z naszymi politykami i mediami.

Gdy oglądamy TV wieczorem, możemy zauważyć, jak często reklamy produktów farmaceutycznych pojawiają się. Dochodzimy do wniosku, że jesteśmy nimi po prostu zalewani.

Zarabiają setki miliardów dolarów i myślą, że jest jeszcze miejsce na nawet większy wzrost.

Czy kiedykolwiek będą usatysfakcjonowani?

Źródło: http://endoftheamericandream.com/archives/30-million-americans-on-antidepressants-and-21-other-facts-about-americas-endless-pharmaceutical-nightmare

Opracował: Girion

 

Źródło: Wolna Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 08 wrzesień 2014 17:47
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Niekończący się amerykański koszmar farmaceutyczny