Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Niedziela, 30 grudzień 2012 15:54 Napisał

Co 5. mieszkaniec Litwy przeciwny szczepionkom

Tylko 34 proc. respondentów sądzi, że szczepionki przeciwko grypie są czymś pozytywnym, a 16 proc. jest przekonana, że szczepionki są czymś szkodliwym. Tak wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych przez „ Spinter tyrimai“ na zlecenie DELFI.

Tylko 4,9 proc. badanych zadeklarowało, że w tym roku zaszczepili się przeciwko grypie. 12 proc. odpowiedziało, że nie wyklucza takiej możliwości. Pozostali respondenci powiedzieli, że nie zamierzają szczepić się przeciwko grypie.

Na Litwie zaszczepia się tylko 5–6 proc. mieszkańców, natomiast w innych krajach zaszczepia się od 50 do 80 proc. osób.

Na Litwie częściej robią to kobiety, osoby z wyższym wykształceniem oraz osoby w starszym i średnim wieku.

Ponad 30 proc. ankietowanych odpowiedziało, że wierzy w skuteczność szczepionek. 28 proc. odpowiedziało, że ma pewne zastrzeżenia. 15,6 proc. jest kategorycznie przeciwna szczepionkom. 8,3 proc. sądzi, że szczepionki mają więcej wad, niż zalet.

Źródło: PL Delfi


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 30 grudzień 2012 16:50