Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Dlaczego autyzm nie występuje wśród amiszów?
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Czwartek, 07 maj 2015 11:17 Autor: admin

Dlaczego autyzm nie występuje wśród amiszów?

Dlaczego autyzm nie występuje wśród amiszów? foto: Wikimedia Commons/CC

Wśród badanych członków wspólnoty amiszów znaleziono niezwykle małą ilość dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem. Czy może być to dowód na związek tej choroby ze szczepionkami?

Protestancka wspólnota amiszów znana jest ze swoich restrykcyjnych zasad, nie tylko religijnych, ale też odrzucenia współczesności, zarówno w jej aspekcie technologicznym jak i instytucjonalnym. Z tego tez powodu amisze często popadali w konflikt z władzami państwowymi, szczególnie amerykańskimi, gdzie żyje ich najwięcej. Członkowie wspólnoty sprzeciwiali się między innymi poborowi do wojska (są pacyfistami), obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym, a także szczepieniom.

Brak szczepień skutkował w przeszłości konfliktami z rządem a także epidemiami, np. polio. Z drugiej jednak strony izolacja amiszów od praktyk powszechnie stosowanych przez Amerykanów pozwala na przestudiowanie skutków dzisiejszego stylu życia i technologii na nasze zdrowie.

Ciekawe obserwacje można w przypadku amiszów poczynić badając związek pomiędzy szczepionkami a występowaniem autyzmu. Grupa dziennikarzy wybrała się w związku z tym do Pensylwanii, gdzie żyje najwięcej członków tej grupy religijnej. Okazało się, że wśród licznej grupy żyjących tam dzieci tylko troje miało objawy autyzmu: pochodząca z Chin dziewczynka, którą adoptowała rodzina amiszów, dziecko, które było zaszczepione i trzecie, u którego nie udało się ustalić co było przyczyną choroby. Proporcjonalnie wśród dzieci powinno być ok. 200 zachorowań, skąd więc ta niezwykła dysproporcja?

Korelacja między odrzuceniem szczepionek wszelkiej maści (w większości) przez amiszów rzuca nowe światło na problem ich związku z autyzmem, trudno wobec tego problemu przejść obojętnie.

Victor Orwellsky

 

Źródło: orwellsky.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(19 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 07 maj 2015 12:52
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Dlaczego autyzm nie występuje wśród amiszów?