Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Korupcja programu szczepień w Polsce. Prof. Maria Dorota Majewska
Kategoria: Kartel farmaceutyczny   Środa, 29 czerwiec 2016 09:06 Autor: admin

Korupcja programu szczepień w Polsce. Prof. Maria Dorota Majewska

Korupcja programu szczepień w Polsce. Prof. Maria Dorota Majewska foto: alexjones.pl/Wikimedia Commons/CC

W Polsce tylko jedna Gazeta Warszawska ma odwagę pisania prawdy o zabójczych szczepieniach. A ta prawda jest taka, że praktycznie wszyscy tzw. krajowi konsultanci do spraw szczepień, którzy arbitralnie ustalają programy przymusowych szczepień polskich dzieci zgodnie z interesami karteli farmacji, są na garnuszkach u tychże karteli.

Jest to niedopuszczalny konflikt interesów, zwany inaczej korupcja. Jak widać z poniższego artykułu, atakowani są redaktorzy Gazety W. oraz autorka Justyna Socha za odwagę pisania prawdy, a nie skorumpowani konsultanci, ani nie kartele farmacji, które bezkarnie (jak dotąd) okaleczyły lub zabiły już tysiące dzieci w Polsce (a miliony w świecie). Rodzice muszą mieć świadomość korupcji, którą przesiąknięty jest cały program przymusowych/obowiązkowych szczepień w Polsce.

Prof. Maria Dorota Majewska

Burza po artykule w „Warszawskiej Gazecie”! Zostaliśmy wezwani przez urzędników, aby nie pisać o kontrowersjach związanych z obowiązkowym szczepieniem dzieci

Zakazana dyskusja

15 kwietnia ukazał się w „Warszawskiej Gazecie” wywiad z Justyną Sochą z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” (Niepożądanym Odczynom Poszczepiennym) pod tytułem Szczepionki śmierci? Socha postuluje, aby rodzice byli informowani o możliwych powikłaniach i samodzielnie podejmowali decyzję, czy szczepić dziecko, czy nie. Obecnie niezaszczepienie dziecka traktowane jest jako wykroczenie i karane grzywną. Tuż po publikacji redaktor naczelny „WG”, Piotr Bachurski otrzymał pismo. Podpisali się pod nim Krajowy Konsultant w dziedzinie epidemiologii oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W „Warszawskiej Gazecie” ukazał się wywiad z Panią Sochą przepełniony nieprawdziwymi informacjami, które w wielu przypadkach można by było zignorować, gdyby nie ryzykowało się zdrowiem dzieci i dorosłych – napisali urzędnicy. Poprosili nas, abyśmy zaczęli przeciwdziałać szkodliwej działalności p. Sochy, której celem, jak widać z artykułów, jest przekonanie rodziców, by nie szczepili swoich dzieci. Pismo wysłano do wiadomości także do Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Dyrektora Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce.

Niebezpieczne pytania

Finansowaniem szczepień przez państwo, a także tym, by były obowiązkowe, zainteresowane są koncerny farmaceutyczne. Zasadne jest więc pytanie, czy istnieje jakiś związek między lobbingiem tych firm a agresywnym egzekwowaniem przez urzędników prawa, łącznie z nachodzeniem rodzin, które nie szczepią dzieci, grożeniem odebraniem praw rodzicielskich czy ciąganiem po sądach?

Dlaczego nieefektywny polski system ochrony zdrowia wyjątkowo w tym jednym wypadku działa tak gorliwie? Czy coś się za tym kryje? Takie pytania zadało „STOP NOP” w petycji do premier Beaty Szydło, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i całego rządu. Fragment tego pisma z prośbą o wyjaśnienie powiązań nazwisk szeregu lekarzy – zwolenników szczepienia – z przemysłem farmaceutycznym wzbudził oburzenie wymienionych tam osób. Przytaczamy urywek tego listu. Nie zawiera on żadnych zarzutów, a jedynie informację, wraz z pytaniem, czy eksperci, którzy pracują dla firm farmaceutycznych produkujących obowiązkowe szczepionki, są rzeczywiście bezstronni i wiarygodni. Oto lista ekspertów:

Prof. dr hab. n. med. Ewa Bernatowska – zastępca przewodniczącego Zespołu Ekspertów do Spraw Programu Szczepień Ochronnych. Grant edukacyjny firmy Baxter Polska, a także – co dopowiadają ostatnio działacze „STOP NOP” – grant od firmy Pfizer na badanie dot. szczepionki przeciw pneumokokom, która ma być obowiązkowa i refundowana od 2017 r.

Dr n. med. Paweł Grzesiowski – sekretarz Zespołu, po opuszczeniu stanowiska w Narodowym Instytucie Leków założył prywatną Fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń o koniecznych do wyjaśnienia źródłach finansowania (wykłady dla GlaxoSmithKline GSK i Polfy).

Prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki – członek Zespołu (stała oferta wykładów i warsztatów na stronie GSK); uczestniczył w badaniach klinicznych, wykładach sponsorowanych oraz korzystał z pomocy finansowej przy wyjazdach na kongresy naukowe od kilku firm produkujących szczepionki.

Dr hab. n. med. Teresa Jackowska – członek Zespołu oraz Krajowy Konsultant ds. Pediatrii, a także doradca „społeczny” Rzecznika Praw Dziecka (według swojego oświadczenia wykonuje zajęcia zarobkowe zlecone przez producentów szczepionek Pfizer, MSD, GSK i Novartis).

Prof. dr hab. n. med. Leszek Szenborn – członek zespołu (honoraria za wykłady/konsultacje, finansowanie uczestnictwa w konferencjach i kongresach naukowych (MSD i GSK), prowadzenie badań klinicznych GSK).

Prof. dr hab. n. med. Anna Bręborowicz – członek zespołu (stała oferta wykładów i warsztatów na stronie GSK).

Prof. dr hab. med. Waleria Hryniewicz – Kierownik Zakładu Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej w Narodowym Instytucie Leków (grant naukowy GSK).

Dorota Zawadzka – doradca społeczny Rzecznika Praw Dziecka – współpraca z producentem szczepionki przeciw rotawirusom.

Krzysztof Łanda – prezes Fundacji Watch Health Care, finansowanej przez koncerny farmaceutyczne, który został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia (od 2008 do 2015 wspólnik w HTA Audit Stabrawa, Łanda, Kordecka sp.j.).

Sądowa kontra

Premier Beata Szydło na razie nie odpowiedziała na list. Zareagował natomiast dr Paweł Grzesiowski, który skierował prywatny akt oskarżenia o pomówienie przeciwko Justynie Sosze. Na rozprawę 26 kwietnia nasz dziennikarz nie został wpuszczony. Sprawę będziemy w miarę możliwości relacjonować.

W tym samym czasie dwie lekarki z parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa szczepień ochronnych dzieci i dorosłych (powołanego dzięki inicjatywie posłów z Kukiz’15), po krytycznych wypowiedziach odnośnie obligatoryjnych szczepień dla dzieci w Polsce (nasz kraj ma rekordową na świecie liczbę szczepionych dzieci!) otrzymały pismo informujące o wszczęciu postępowania przez rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

Czy dyskusja o zasadności szczepień jest w ogóle możliwa? Znany żart mówi, że różnica między mafią a firmami farmaceutycznymi jest taka, że ta pierwsza ma więcej skrupułów i mniej pieniędzy. Kilka tygodni temu pod presją firm farmaceutycznych ugiął się znany aktor Robert De Niro. Pod naciskiem zwolenników szczepień wycofał z festiwalu filmowego obraz „Vaxxed” zrealizowany przez dr. Andrew Wakefielda (brytyjskiego lekarza naukowca, który jako pierwszy zadał pytanie o związek autyzmu ze szczepionką MMR przeciw odrze, śwince i różyczce). W programie telewizyjnym NBC De Niro przyznał, że nie można nie pytać o związek pomiędzy podobnymi sytuacjami a biznesem firm farmaceutycznych. Przy okazji ujawnił, że jego nastoletni syn jest chory na autyzm. Według żony aktora ujawnił się on już następnego dnia po szczepieniu.

Nie damy się zastraszyć. „Warszawska” będzie przyglądać się sprawie szczepionek w Polsce niezależnie od sugestii, próśb czy nacisków w tej sprawie. Dajemy prawo do wypowiedzi ekspertom i rodzicom. Nie tylko tym, których zdanie idzie w parze z interesami wielkich farmaceutycznych korporacji – mówi Piotr Bachurski, redaktor naczelny „Warszawskiej Gazety”.

Źródło: http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3928-burza-po-artykule-w-warszawskiej-gazecie-zostalismy-wezwani-przez-urzednikow-aby-nie-pisac-o-kontrowersjach-zwiazanych-z-obowiazkowym-szczepieniem-dzieci


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(21 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 29 czerwiec 2016 09:40
alexjones.pl NWO Kartel farmaceutyczny Korupcja programu szczepień w Polsce. Prof. Maria Dorota Majewska
Unable to open file!