Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Smugi chemiczne Smugi kondensacyjne przypadkową geoinżynierią?
Kategoria: Smugi chemiczne   Piątek, 25 grudzień 2015 15:25 Autor: admin

Smugi kondensacyjne przypadkową geoinżynierią?

Smugi kondensacyjne przypadkową geoinżynierią? foto: Wikimedia Commons/CC

Jeśli w słoneczny dzień wyjdziesz na zewnątrz i spojrzysz w stronę słońca zasłaniając jego okrąg kciukiem, to możesz dostrzec mętny biały obszar otaczający naszą gwiazdę.

Ta mgła powodowana jest przez samoloty i stopniowo zabiela niebieskie niebo, mówi Charles Long z NOAA Laboratorium Badania Ziemi w Boulder, Colorado. „Możemy tutaj naprawdę prowadzić niezamierzoną geoinżynierię”. Long powiedział w tym tygodniu na konferencji prasowej American Geophysical Union Fall Meeting w San Francisco.

Geoinżynieria obejmuje (zazwyczaj umyślną) manipulację procesami środowiskowymi w taki sposób by wpływać na klimat Ziemi. Dla przykładu wcześniejsi badacze zaproponowali zwalczanie globalnego ocieplenia przez celowe rozpylanie w atmosferze małych cząstek lub aerozoli by rozproszyć światło słoneczne i zmniejszyć ilość ciepła uwięzionego przez gazy cieplarniane.

Long i jego koledzy nie mają jeszcze wystarczająco dużo danych, aby wiedzieć jaki ta mgła pozostawiona przez samoloty może mieć wpływ na klimat, i czy przyczynia się do ocieplenia czy chłodzenia. Ale jej istnienie pokazuje kolejny sposób, w jaki ludzie mogą zmieniać system klimatyczny, stwierdza Long i „można zobaczyć to na własne oczy”.

Na podstawie: SmithsonianMag.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 26 grudzień 2015 19:53
alexjones.pl NWO Smugi chemiczne Smugi kondensacyjne przypadkową geoinżynierią?