Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Smugi chemiczne Cypryjskie władze chcą zbadać zjawisko chemtrails
Kategoria: Smugi chemiczne   Sobota, 20 luty 2016 07:31 Napisała

Cypryjskie władze chcą zbadać zjawisko chemtrails

Cypryjski Minister Rolnictwa i Środowiska, Nicos Kouyialis, zadeklarował, że rząd przyjrzy się sprawie rozpylania substancji chemicznych nad wyspą i w ten sposób wyjdzie naprzeciw żądaniom zaniepokojonych obywateli, aktywistów i rolników.

W środę nad tą sprawą dyskutowano w Komisji ds. Ochrony Środowiska.

Inicjator dyskusji i przewodniczący Partii Zielonych, George Perdikis, powiedział dziennikarzom, że jest zadowolony ze zobowiązania ministra.
Perdikis ma nadzieję, że tym razem badania zostaną przeprowadzone rzetelnie, przy współudziale rządu i naukowców z całego świata.
„Zakładając, że udowodnimy istnienie chemtrails” – dodał – „to mam nadzieję, że rząd natychmiast podejmie kroki w celu powstrzymania tego procederu.”
Perdikis przypomniał też o wcześniejszym dochodzeniu w tej sprawie przez rząd, w 2010, kiedy to jego zdaniem wyniki analiz próbek powietrza sfałszowano.

Według Zielonych celem rozpylania substancji w powietrzu w postaci smug chemicznych jest chęć zapanowania nad pogodą (tzw. geoinżynieria). Twierdzą oni, że to samoloty z SBA (suwerennych baz brytyjskich na wyspie: Akrotiri i Dhekelia) się tym zajmują, które chcą w ten sposób np. zapobiec tworzeniu się chmur i zwiększyć widoczność w dniach nalotów na Syrię. Perdikis twierdzi, że przyczyna może być jeszcze inna: system radarowy na terenie SBA, bo rozpylanie w powietrzu mikroskopowych cząstek wzmacnia sygnał radaru. Istnieje jeszcze teoria, że chemtrails służą do kontroli ludzkich umysłów, ale Zieloni nie są szczególnymi jej zwolennikami.

W swoim liście z dn. 16 lutego 2016 ww. Minister Kouyialis poinstruował rządową Komisję ds. Ochrony Środowiska, by ta dogłębnie zbadała zjawisko smug chemicznych. Powołał się w nim na formalną skargę złożoną przez Zrzeszenie Cypryjskich Rolników (EKA), zaniepokojonych tym procederem. Oni także twierdzą, że smugi chemiczne ciągną się za samolotami wylatującymi z SBA. Panicos Hambas, generalny sekretarz EKA, oświadczył dziennikarzom:
„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni obserwując ostatnie anomalia pogodowe, choćby dzisiejszą temperaturę.”

W liście Kouyialis pisał:
„Na pierwszy rzut oka, choć nie mamy jeszcze potwierdzenia, można przypuszczać, że te działania wpływają na klimat naszego regionu poprzez zmianę składu powietrza i inicjowanie w atmosferze różnych zjawisk np. deszczu.”
Poprosił on Ministra Spraw Zagranicznych, by ten skontaktował się z administracją SBA i przyjrzał się tej całej sprawie.
W odpowiedzi rzecznik SBA, Connie Pierce, wydała oświadczenie:
„Brytyjskie bazy chcą podkreślić, że żaden z samolotów wylatujących z RAF Akrotiri nie prowadzi takich działań.”

Wyrażenie „smuga chemiczna” (z ang. chemtrail) pochodzi od słów „chemiczny” (z ang. chemical) i „ślad” (z ang. trail). Oznacza smugę powstałą przez rozpylenie przez samolot na dużych wysokościach chemicznych substancji. Kilka takich smug na niebie daje obraz charakterystycznych krzyżujących się białych linii. Zjawisko: to nie dotyczy opylania upraw, zasiewania chmur czy gaszenia pożarów z powietrza. Smuga chemiczna nie ma także nic wspólnego ze smugą kondensacyjną powstałą po przelocie zwykłych samolotów pasażerskich.

 

Tekst źródłowy: Cyprus Mail
Tłumaczenie i źródło polskie: xebola.wordpress.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(22 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 20 luty 2016 13:20
alexjones.pl NWO Smugi chemiczne Cypryjskie władze chcą zbadać zjawisko chemtrails