Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Zbigniew Brzeziński: New World Order jest zagrożony
Kategoria: NWO   Niedziela, 08 wrzesień 2013 22:33 Autor: admin

Zbigniew Brzeziński: New World Order jest zagrożony

Zbigniew Brzeziński: New World Order jest zagrożony foto: wikimedia commons

Brzeziński: Nowy Porządek Świata jest w niebezpieczeństwie z powodu „sprzeciwu szerokich mas ludności”.

Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA za Cartera, Zbigniew Brzeziński (1977-1981), ostrzegł elity światowe przed niebezpieczeństwem zagrażającym projektowi New World Order, z powodu globalnego ruchu sprzeciwu szerokich mas ludności przeciwko zewnętrznej kontroli. Sprzeciw ten bierze się z narastającej politycznej aktywności szerokich mas. Powiedział tak Brzeziński na Europejskim Forum Nowych Idei (European Forum For New Ideas- EFNI), które miało miejsce w Polsce w dniach 26-28 września 2012 roku. Brzeziński nazwał twierdzenie, że XXI wiek jest, rzekomo, „amerykańskim wiekiem”, niczym innym jak „rozpowszechnionym złudzeniem”. Wręcz przeciwnie, według jego opinii, amerykańska dominacja globalna nie jest już możliwa z powodu coraz szybszych zmian społecznych wywołanych środkami masowej komunikacji, takimi jak TV, radio i internet, które doprowadziły do „powszechnego przebudzenia szeroko rozprzestrzenionej świadomości politycznej”. W tym przemówieniu w Polsce, Brzeziński także wyraził następującą myśl: „Wzrost globalnej politycznej aktywności szerokich mas ludności już nie pozwala na zarządzanie nimi z pomocą zewnętrznie narzuconej kontroli tak jak to było w epoce kolonializmu i imperializmu”.

„Nie gasnący i utwierdzany przez twarde przekonania, sprzeciw ludzi, pochodzący z samych głębin ludu, w oparciu o ich polityczne przebudzenie i odrzucenie zewnętrznego zarządzania ze względów historycznych, jest ten opór coraz twardszy i coraz trudniejszy do stłumienia”- skonstatował Brzeziński. I chociaż Brzeziński w swoim przemówieniu bezpośrednio nie wyraził swojej oceny tego rozwoju wydarzeń, czy są one dobre czy złe, to jednakże środowisko ideologiczne, wśród którego on występował ze swoim przemówieniem, a także jego wcześniej wyrażane opinie, dają do zrozumienia, że Brzeziński swoimi opiniami nie nawołuje do świętowania przebudzenia świadomości politycznej szerokich mas ludności, a prędzej wskazuje na konsekwencje takiego rozwoju wydarzeń dla elit światowych. Środowisko polityczne Brzezińskiego na Forum Europejskim Nowych Idei było tak dobrane żeby na tym forum można było opracować ideę przekształcenia Unii Europejskiej w niedemokratyczne państwo federalne, które właśnie stosowałoby najbardziej „zewnętrzną kontrolę” wobec własnej ludności, która to kontrola znajduje się akurat w niebezpieczeństwie.

W związku z tym należy koniecznie podkreślić, że argument Brzezińskiego dotyczący „sprzeciwu szerokich mas” zagrażającemu New World Order jest używany przez niego, jako ostrzeżenie, a nie jako korzystne, w jego oczach, zjawisko. Trzeba jeszcze powiedzieć, że Brzeziński jeszcze w 1982 roku w swojej książce „Between Two Ages: America’s Role In the Technotronic Age”, opowiadał się za ‘zewnętrzną kontrolą ludności” przez rządzącą elitę za pomocą nowoczesnych, zwłaszcza elektronicznych, technologii. Oto, co on dosłownie pisał w tej książce: „W erze technotronicznej powstaje stopniowo, krok po kroku, coraz bardziej kontrolowane społeczeństwo. Takie społeczeństwo będzie zarządzane przez elity, które nie będą popierać tradycyjnych wartości. I szybko będzie możliwe śledzenie i kontrola praktycznie każdego obywatela, będzie można gromadzić najintymniejsze informacje o każdym obywatelu i przechowywać je w specjalnych teczkach elektronicznych. I władze wtedy zdołają bezpośrednio korzystać z tych teczek, w razie takowej potrzeby!”

I dalej Brzeziński pisze: „W społeczeństwie technotronicznym tendencja będzie szła w kierunku sprowadzenia milionów pojedynczych i niezwiązanych ze sobą obywateli w łączną masę, która będzie łatwo rządzona i kierowana przez charyzmatyczne i sympatyczne osobistości. Ci charyzmatyczni ludzie, do zarządzania masami, będą wykorzystywali najnowocześniejsze technologie komunikacyjne ażeby kierunkować emocje ludzkie i ludzkie myśli”. Dlatego przemówienie Brzezińskiego, na forum, o politycznie przebudzonych szerokich masach ludzi, nie należy rozumieć w tym sensie, że Brzeziński jakoś cieszy się z tego. Brzeziński jest częścią globalnej elity, a nawet więcej, on o niej wie więcej niż ona sama wie o sobie. Brzeziński jest założycielem wpływowej Komisji Trójstronnej (Trilateral Commission), jest nazywany „szarą eminencją” Rady Stosunków Zagranicznych (Council on Foreign Relations- CFR). Brzeziński regularnie bierze udział w spotkaniach Bilderberg Club.

Prezydent USA, Obama, nazwał kiedyś Brzezińskiego jednym „z naszych najważniejszych myślicieli”. Brzeziński nie pierwszy raz mówi o zagrożeniu powstającym z oporu politycznego ludności wobec zewnętrznie narzucanej kontroli ze strony nielicznej elity. W swoim wystąpieniu w kanadyjskim Montrealu w 2010 roku, na zebraniu Rady Stosunków Zagranicznych, Brzeziński ostrzegł swoich kolegów po fachu, że „globalne przebudzenie polityczne” razem z wewnętrznymi sprzecznościami w środowiskach globalnych elit, zagrażają urzeczywistnieniu projektu New World Order.Źródło: padre.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 10 wrzesień 2013 20:09
alexjones.pl NWO Zbigniew Brzeziński: New World Order jest zagrożony