Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Dlaczego watykański Sekretarz Stanu spotyka się z globalistami z grupy Bilderberg?
Kategoria: NWO   Piątek, 08 czerwiec 2018 08:00 Autor: Andreas

Dlaczego watykański Sekretarz Stanu spotyka się z globalistami z grupy Bilderberg?

Pietro Parolin Pietro Parolin Ospedale Pediatrico Bambino Gesù/Flickr/CC BY-ND 2.0

Kard. Pietro Parolin jako pierwszy w historii przedstawiciel Kościoła katolickiego został zaproszony na spotkanie Grupy Bilderberg, zrzeszającej wpływowych przedstawicieli świata Zachodu. Przebieg jak i ustalenia spotkań nie są przedstawiane opinii publicznej.

Kard. Pietro Parolin, watykański Sekretarz Stanu weźmie udział w spotkaniu grupy, o której mówi się że debatuje nad przyszłością świata, a w szczególności Europy i Ameryki. Spotkania mają charakter tajny, a ich ustalenia nie trafiają do szerszego kręgu zainteresowanych.

Kolejne już spotkanie Grupy Bilderberg odbędzie się w dniach 7 – 10 czerwca w Turynie. Poruszone na nim będą takie kwestie jak: populizm w Europie, nierówność, przyszłość rynku pracy, sztuczna inteligencja, USA przed wyborami, czy kwestie związane z Rosją i Bliskim Wschodem.

Uczestnikami spotkań są osoby należące do elit politycznych, intelektualnych, biznesowych czy medialnych takie jak np. David Rockefeller, Bill Gates, małżeństwo Clintonów, Angela Merkel, Tony Blair, czy Pierre Elliott Trudeau.

Z Polski, na czerwcowe spotkanie przybędzie Radosław Sikorski wraz z żoną Anne Applebaum, którzy zabiorą głos na temat „populizmu w Europie”. W przeszłości, uczestnikami spotkań grupy byli także Aleksander Kwaśniewski czy Jacek Rostowski.

Nie wiadomo, czy kard. Parolin przekaże jakieś specjalne przesłanie od papieża Franciszka. Otwarcie grupy na Watykan najprawdopodobniej związane jest ze wspieraniem kwestii związanych z ekologią – takimi jak np. walka z globalnym ociepleniem, na którą kładzie się nacisk w czasie obecnego pontyfikatu.

Coroczne zjazdy organizowane przez Fundację Spotkań Bilderberg spotykają się z falą krytyki. Ich uczestnikom zarzuca się lobbying i wpływanie na rządy państw drogą pozaustrojową.

– Coroczne, ściśle tajne zjazdy grupy zderzają się z coraz silniejszą obserwacją i coraz większym zainteresowaniem mediów (…) Ci globaliści gardzą ludźmi z poza elit i praktycznie odrzucają suwerenność państwową – wskazała Daniel McAdams z amerykańskiego Instytutu Pokoju i Dobrobytu im. Rona Paula.

Zaproszenie watykańskiego hierarchy jest sprawą unikatową. Począwszy od 1954 r., kiedy to rozpoczęto cykl spotkań, na żadne z nich nie został zaproszony przedstawiciel Kościoła Katolickiego.

Źródło: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com

PRŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 07 czerwiec 2018 23:36
alexjones.pl NWO Dlaczego watykański Sekretarz Stanu spotyka się z globalistami z grupy Bilderberg?