Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA
Kategoria: NWO   Niedziela, 25 listopad 2018 09:01 Autor: Andreas

Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA

Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA Karl-Ludwig Poggemann/Flickr/CC BY 2.0

Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego (Califomia Institute of Technology; potocznie Caltech) stworzyli sztuczną sieć neuronową zbudowaną w całości z DNA, która naśladuje sposób działania mózgu.

Sztuczna inteligencja z probówki może rozwiązać klasyczny problem z uczeniem maszyn prawidłowej identyfikacji odręcznie pisanych liczb.

To dokonanie jest ważnym krokiem demonstrującym możliwości implementowania sztucznej inteligencji w syntetyczne obwody biomolekularne.

To może pozwolić stworzyć pewnego dnia humanoidalne roboty wykonane całkowicie z organicznych materiałów, a nie lśniących metalowych cyberludzi przedstawianych w wytworach masowej kultury.

Ostatecznym celem zespołu badawczego jest zaprogramowanie inteligentnych zachowań, takich jak zdolność do obliczania, dokonywania wyborów i wielu innych, w sztucznych sieciach neuronowych zbudowanych z DNA.

Naczelny naukowiec Lulu Qian, adiunkt w dziale bioinżynierii, powiedział: „Chociaż naukowcy dopiero zaczęli badać tworzenie sztucznej inteligencji w maszynach molekularnych, jej potencjał jest już niezaprzeczalny”.

Obecnie zespół planuje opracowanie sztucznych sieci neuronowych, które mogą się uczyć, tworząc „wspomnienia” z przykładów dodanych do probówki.

Za: http://www.caltech.edu/

Tłum. Nexus


Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 25 listopad 2018 09:29
alexjones.pl NWO Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję wykorzystując pasma DNA