Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Percepcja i kojarzenie. Ojciec Chrzestny II
Kategoria: NWO   Środa, 23 styczeń 2019 09:07 Autor: Andreas

Percepcja i kojarzenie. Ojciec Chrzestny II

Percepcja i kojarzenie. Ojciec Chrzestny II DRVMX/Flickr/CC BY-ND 2.0

Spostrzegawczość ludzka jest umiejętnością dostrzegania ciekawego zjawiska, lub szczegółu, który powinien wzbudzać czujność (np. znak ostrzegawczy na drodze), albo pobudzić skojarzenie celem wyciągnięcia wniosku (na widok sąsiadki idącej z jakimś pakunkiem wnioskujemy, że wraca z zakupów). W celach reklamy bardzo często wykorzystywany jest trick przekierowania uwagi z dominującego dużo ważniejszego tła na drobiazg umieszczony centralnie i do tego w kontrastującym z tłem kolorze.

W internecie pojawiła się lawina różnej jakości krótkich filmów z pogrzebowej uroczystości byłego prezydenta G.H.W.B. Busha. Zgromadzeni w kościele oficjele zgodnie z rangą stanowisk kiedyś lub aktualnie zajmowanych, usadowieni zostali proporcjonalnie do rangi w pierwszych, lub dalszych rzędach. Stosownie do uroczystości dostojni uczestnicy w ciemnych strojach. Wtem pojawia się młody umundurowany człowiek i wręcza jednemu z gości karteczkę. Pozostali najwyżsi rangą sięgają do folderów jakie prawdopodobnie zastali na swych fotelach. U każdego z siedzących w pierwszych rzędach widać białą kopertę. Jej otwarcie, przeczytanie krótkiej treści w zasadniczy sposób zmienia nastroje odmalowujące się na twarzach. Jakby strach ogarnął wszystkich. Ta scena doczekała się niezwykłej obfitości interpretacji spiskowych i krąży w internecie. 99% oglądających skupia uwagę na białych kopertach.

Komentarze do filmu czynione ad personam wymieniają grzechy ciężkie rodów: Bushów, Clintonów, Obamów, i tych mniejszego kalibru,  wytykając korupcję, zabójstwa, życie ponad stan kosztem demoralizacji społeczeństwa, ruiny gospodarczej wielkiej  bo liczącej 350 milionów obywateli Ameryki.

Tylko jeden z komentujących zauważa, że cała ta uroczystość przypomina scenę z filmu „Ojciec Chrzestny”.  W nim, okazją gromadzącą mafijną ferajnę jest chrzest dziecka. Podczas uroczystości w kościele jednego klanu wyeliminowany jest konkurent. Atmosfera podniosła w kościele, radosna przed nim, krzykliwa akcja charytatywna połączona z fajerwerkami tłumi zbrodnię dokonaną nieopodal na zlecenie. Nie pamiętam tylko, czy zleceniodawcą był Don Corleone. Sięgam do filmu. The Godfather II – Vito kills Don Fanucci. Rozumiem, że  białe koperty są tylko odciągnięciem uwagi od dużo istotniejszego scenariusza – tła. Coś mi to przypomina. Te rody też mają przybrane nazwy partyjne.Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 23 styczeń 2019 11:26
alexjones.pl NWO Percepcja i kojarzenie. Ojciec Chrzestny II