Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?
Kategoria: NWO   Czwartek, 31 styczeń 2019 08:01 Autor: Andreas

YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?

mem internetowy mem internetowy

Popularny serwis YouTube zamierza „schować” filmy, które co prawda nie łamią regulaminu serwisu, ale „promują teorie spiskowe”. Materiały te mają bowiem niekorzystnie wpływać na debatę publiczną. Kto będzie decydował co możemy oglądać?

Odpowiedź jest dość prosta i bardzo wygodna dla pomysłodawców, bo za filtrowanie filmów odpowiadać ma „algorytm”. A ten nie będzie promował materiałów uznanych za fake news czy teorie spiskowe. Pozostaje pytanie, kto i wedle jakich reguł dostarczy owemu algorytmowi niezbędnych do filtrowania danych?

Rozwiązanie niesie za sobą duże niebezpieczeństwo wykorzystywanie serwisu do podsuwania użytkownikom „słusznych tez”. Można sobie łatwo wyobrazić jak potężne może być to narzędzie np. w walce poltitycznej.

Oczywiście serwis nie może kasować filmów, które nie łamią regulaminu. Za to ukryje je przed użytkownikami, nie wyświetlając ich np. w materiałach proponowanych, czy umieszczając je na końcu wyników wyszukiwania.

Zwolennicy rozwiązania tłumaczą, że promowanie filmów zawierających „wątpliwe” treści prowadzi widza do radykalizacji poglądów. „Wideo o wegetarianizmie prowadziło do wideo o weganizmie. Te o uprawianiu joggingu – do tego, jak przebiec ultramaraton. Wychodzi na to, że nigdy nie jesteś dostatecznie hardkorowy dla YouTube’a i jego algorytmów. Dlatego ciągle promowane są treści, które podbijają stawki. Dodaj do tego miliardy użytkowników, a YouTube może być jednym z najpotężniejszych narzędzi do radykalizacji mas w XXI wieku” – pisał „New York Times”.

Eksperci „mają nadzieję” (sic!), że algorytm oceniania filmów będzie działał poprawnie. I wskazują, że w serwisie schowanych zostanie „zaledwie” 1 proc. filmów.

Źródło: wp.pl

MA

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  • YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?

Tags:censorship, cyberworld, pc, social engineering

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=106486 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.

Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.

Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.

UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 31 styczeń 2019 08:45
alexjones.pl NWO YouTube na wojnie z „teoriami spiskowymi”. To nowe oblicze politycznej poprawności?