Font Size

Czcionka
alexjones.pl NWO Na Facebooku nie poczytasz już o teoriach spiskowych
Kategoria: NWO   Sobota, 04 maj 2019 07:02 Autor: Andreas

Na Facebooku nie poczytasz już o teoriach spiskowych

Na Facebooku nie poczytasz już o teoriach spiskowych lewis12309/Flickr/CC BY-SA 2.0

Kierownictwo Facebooka i Instagrama postanowiło zablokować konta niektórych dziennikarzy i działaczy społecznych, którzy propagowali teorie spiskowe i mieli związki z siłami ultraprawicowymi oraz radykałami.

Jedną z takich osób jest dziennikarz Alex Jones - twierdził on, że to amerykańskie władze zorganizowały zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku. Jones był niejednokrotnie oskarżany o rozpowszechnianie teorii spiskowych przy pomocy strony Info Wars. Wyrażał ponadto opinię, że masowa strzelanina w amerykańskiej szkole Sandy Hook w 2012 roku została sfabrykowana, podobnie jak lądowanie Amerykanów na Księżycu. Jonesowi zarzucano także szerzenie nienawiści wobec migrantów.

Zawsze blokujemy osoby albo organizacje, które propagują przemoc i nienawiść - niezależnie od wyznawanej przez nie ideologii – powiedział w wywiadzie dla CNN przedstawiciel Facebooka.

Rozmówca stacji podkreślił również, że przed podjęciem podobnej decyzji pracownicy Facebooka skrupulatnie analizują wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na zablokowanie tej czy innej osoby.

Facebook ograniczył dostęp do konta m.in. brytyjskiemu komentatorowi Milo Yiannopoulosowi i przywódcy radykalnej organizacji Naród Islamu, Afroamerykaninowi Louisowi Farrakhanowi.

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 06 maj 2019 09:52
alexjones.pl NWO Na Facebooku nie poczytasz już o teoriach spiskowych