Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kryzys to nie przeszkoda. Kryzys to możliwości
Kategoria: Gospodarka polska   Piątek, 16 grudzień 2016 15:38 Napisał

Kryzys to nie przeszkoda. Kryzys to możliwości

Kryzys finansowy i gospodarczy to zjawisko, z którym światowe rynki miały do czynienia już nie raz. Do jednych z najbardziej spektakularnych bez wątpienia należały Wielki Kryzys z 1929 roku, kryzys naftowy z 1973 roku oraz kryzys trwający od 2007 roku. Co w takiej sytuacji należy zrobić ze zgromadzonym kapitałem? Czy inwestycja wchodzi w grę?

Okazuje się, że jak najbardziej. Według specjalistów i analityków finansowych kryzys wcale nie musi być przeszkodą. Pomysły na dobre inwestycje w dalszym ciągu są; wszystko zależy od tego jakimi środkami dysponujemy, jaki okres przyjmujemy i czy jesteśmy gotowi podjąć ryzyko z tym związane.

W każdym kryzysie ukryta jest szansa

Giełda obarczona jest chyba największym ryzykiem. To przygoda dla osób o stalowych nerwach. Rynek w czasach kryzysu jest na tyle rozchwiany, że przy odrobinie szczęścia można osiągnąć olbrzymie zyski; niestety zdarza się mieć także mniejsze powodzenie i w jednej chwili stracić wszystko. W grę wchodzą więc tylko inwestycje długoterminowe.

Rynek nieruchomości w czasach recesji także może okazać się opłacalnym źródłem inwestycji. Gdy hossa dobiega końca, a ceny spadają dramatycznie w dół mądry inwestor jest w stanie nabyć aktywa za ułamek ich rzeczywistej wartości.

Bardzo popularne są również lokaty, polisy, a nawet złoto - uchodzą one za najbardziej korzystne i bezpieczne inwestycje. Zwłaszcza kruszce są oceniane jako metoda inwestycji na tzw. “czarną godzinę”.

Wspomniane wyżej sposoby należą do niewątpliwie najbardziej popularnych. Jakie w takim razie są te mniej znane?

Dobry zwyczaj - nie pożyczaj? Bzdura!

Coraz częściej wybór pada na pożyczki społecznościowe i prywatne, które są stosunkowo nową formą inwestycji. Dotychczas niewielu traktowało pożyczanie jako okazję do zarobku, kojarzyło się ono głównie ze stratą. Tymczasem okazuje się, że sporo osób widzi w nim inwestycyjny potencjał. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu wysokiego oprocentowania takich pożyczek, które prezentuje się o wiele bardziej atrakcyjnie niż tradycyjne lokaty bankowe. Może ono sięgać nawet niemal 30%, choć najczęściej oscyluje w granicach 5-20%. Drugą kwestią jest to, że takie inwestowanie jest najzwyczajniej w świecie wygodne - wystarczy mieć dostęp do komputera i stałe łącze internetowe.

 

Pieniądze są Twoim sługą

Pozwól swoim pieniądzom samodzielnie pracować. Spraw, by osiągały one dla Ciebie jak największe zyski i spróbuj drogi coraz bardziej popularnej oraz opłacalnej. Jak w najprostszy sposób zostać inwestorem? Wystarczy zarejestrować się na jednej ze specjalnych platform, które kojarzą z sobą dwie zainteresowane strony - pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę. Do najbardziej bezpiecznych i cieszących się prestiżem należy CapitalClub, którego propozycja dotyczy inwestorów prywatnych oraz firm. Firmy starają się o finanse potrzebne im do rozwoju, czy też zakupu nowego sprzętu; z kolei inwestorzy mogą samodzielnie wybrać nie tylko to, kogo chcą wesprzeć, ale również wysokość wynagrodzenia w postaci rocznego oprocentowania. Warto wspomnieć o tym, że CapitalClub nie jest odpowiedzialny za przepływ finansów między stronami. Służy on jedynie pomocą w ich wzajemnym odnalezieniu się oraz wsparciem prawnym w razie ewentualnych kłopotów.

Nadal się zastanawiasz? Bądź nie tylko rozważny, ale i odważny. Nic się samo nie wydarzy. Pomyśl o swojej przyszłości już dziś i zaplanuj własną strategię inwestycyjną, w oparciu o którą pomnożysz swoje oszczędności.

- artykuł zewnętrzny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kryzys to nie przeszkoda. Kryzys to możliwości