Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Misiewicz zarobi 50 tys. miesięcznie i weźmie drugie tyle premii
Kategoria: Gospodarka polska   Środa, 12 kwiecień 2017 08:59 Autor: admin

Misiewicz zarobi 50 tys. miesięcznie i weźmie drugie tyle premii

Misiewicz zarobi 50 tys. miesięcznie i weźmie drugie tyle premii foto: Wikimedia Commons/CC

Bartłomiej Misiewicz ma nową pracę. Jest pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej do spraw komunikacji. Dziś „Rzeczpospolita” oraz „Fakt” dowiedziały się, ile faworyt Macierewicza będzie zarabiał. Kwota jest zacna i wynosi 50 tysięcy złotych miesięcznie.

Na poprzednich stanowiskach zajmowanych przez Misiewicza MON zatrudnił 2 osoby. Szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza został Krzysztof Łączyński, a rzecznikiem ministerstwa mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz. Oboje, żeby zarobić pieniądze, które ma otrzymywać Misiewicz, musieliby pracować kilka miesięcy.

Poza 50 tys. zł pensji Bartłomiej Misiewicz ma do dyspozycji służbowy samochód. Dostanie także premię stanowiącą równowartość rocznego wynagrodzenia. To zaś oznacza, że człowiek bez kwalifikacji, który zamiast dbać o dobry wizerunek instytucji, którą reprezentuje, przyczynia jej problemów będzie mógł przy wypełnianiu PIT w rubryce przychód wpisać kwotę 1,2 mln zł.

W tamtym roku weszła w życie ustawa o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami. Wprowadzając ją PiS twierdził, że doprowadzi ona do obniżek horrendalnych pensji i premii, które otrzymywali szefowie kontrolowanych przez państwo spółek. Stanowisko Misiewicza w ustawie nie było wymienione co pokazuje, że przepis prawny jest napisany pod publiczkę i realnie w apanażach osób z wierchuszki spółek skarby państwa nic się nie zmieniło.

Przeliczmy – 100 tysięcy zł miesięcznie to pieniądze, które mogłoby dostać 200 dzieci matek samotnie wychowujących dzieci w ramach „500 plus”, ale nie mogą, bo do swoich dochodów muszą wliczać alimenty, których nie dość, że nie dostają, to na dodatek państwo zatrudniające Misiewicza, nie może tej kwoty od tatusiów wyegzekwować.

100 tysięcy zł miesięcznie – to tyle ile rocznie zarabia niecałe 4 proc. Polaków.

100 tysięcy zł miesięcznie – to niemal 5 razy tyle ile, za swoją państwową posadę dostaje Andrzej Duda.

100 tysięcy zł zarabia miesięcznie 37 pielęgniarek.

 

Źródło: STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 12 kwiecień 2017 12:50
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Misiewicz zarobi 50 tys. miesięcznie i weźmie drugie tyle premii