Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Morawiecki obiecuje: Od 2018 r. zwiększymy kwotę wolną od podatku
Kategoria: Gospodarka polska   Środa, 20 wrzesień 2017 08:16 Autor: Katarzyna

Morawiecki obiecuje: Od 2018 r. zwiększymy kwotę wolną od podatku

„W tym momencie mogę powiedzieć, że nasi poprzednicy podnosili podatki 21 razy. My nie podnosimy podatków, uszczelniamy system podatkowy i nie chcemy podnosić podatków. Raczej obniżymy podatki poprzez to, że od 1 stycznia 2018 roku znacząco znowu – po raz drugi – zwiększymy kwotę wolną od podatku” – powiedział.

Morawiecki zapewnił, że stoi po stronie przedsiębiorców. „Dziś kontroli wśród małych i średnich firm jest mniej, ale są one o 30 proc. lepsze, dzięki analizie danych. Wdrażamy też rozwiązania mające pomóc w upewnieniu się, że nie są przez przypadek wplatani w karuzelę VAT-owską. Dajemy przedsiębiorcom instrument, dzięki któremu mogą zapytać Krajową Administrację Skarbową, czy kontrahent, z którym zamierzają wejść we współpracę, jest uczciwym podatnikiem. Chcemy, żeby byli pewni, że działają uczciwie” – stwierdził.

Pochwalił się też nadwyżką budżetową. „Po sierpniu sytuacja naszego budżetu cały czas jest bardzo dobra. Mamy nadwyżkę i to taką bardzo silną. Ona wynosi blisko 5 mld zł, dokładnie 4,9 mld zł. Taka nadwyżka nigdy wcześniej nie wystąpiła w tym momencie i jest to dość ciekawy wniosek dla wszystkich, którzy wątpili w jakość zarządzania naszymi finansami publicznymi” – zaznaczył.Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 20 wrzesień 2017 20:29
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Morawiecki obiecuje: Od 2018 r. zwiększymy kwotę wolną od podatku