Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Sukces polskiego rządu w negocjacjach z Rosją
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 28 październik 2017 08:20 Autor: admin

Sukces polskiego rządu w negocjacjach z Rosją

W wyniku negocjacji dotyczących przewozów towarowych na rok 2018 między Polską a Rosją uzgodniono kontyngent w wysokości 230 tys. zezwoleń dla każdej ze stron, w ramach którego polscy przewoźnicy otrzymają 70 tys. zezwoleń na przewozy do/z krajów trzecich oraz 160 tys. zezwoleń na przewozy dwustronne/tranzytowe.

© Sputnik. Eduard Piesow

— Po raz pierwszy od 15 lat udało się dokonać tych uzgodnień na wiele tygodni przed zakończeniem roku. Pełne dwa miesiące przed zakończeniem roku pozwolą w sposób właściwy zaplanować pracę i strategię firm przewozowych w transporcie międzynarodowym. Te dwa miesiące powodują, że bardzo płynnie rozpoczynamy nowy rok — powiedział minister infrastruktury i budownictwa w rządzie Beaty SzydłoAndrzej Adamczyk.

— Udało nam się wynegocjować kontyngenty rekordowe, bo kiedy mówimy o liczbie zezwoleń na kraje trzecie, to jest to liczba rekordowa. Ponadto udało się prolongować ważność zezwoleń tegorocznych na rok przyszły. Tych, które są do tej pory niewykorzystane — zaznaczył.

© Sputnik. Siergiej Mamontow

Przewoźnicy rosyjscy będą dysponowali 220 tys. zezwoleń dwustronnych/tranzytowych oraz 10 tys. zezwoleń na kraje trzecie. Ponadto strona rosyjska zapewniła, że podczas powtórnej kontroli na terytorium Rosji nie będą podważane decyzje poprzedniej kontroli w zakresie określenia rodzaju przewozu i wymaganego zezwolenia w trakcie realizacji jednego przewozu.

Dla porównania w 2009 r. Polska uzyskała w sumie 125 tys. zezwoleń, w tym 25 tys. na kraje trzecie.

W rozmowach wzięli udział przedstawiciele polskiego Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Transportu FR, Inspekcji Transportu Drogowego, a także organizacji zrzeszających przewoźników i pracodawców transportu drogowego.    Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 29 październik 2017 10:17
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Sukces polskiego rządu w negocjacjach z Rosją