Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Ukraińcy „zbiorowym bohaterem polskiej gospodarki”
Kategoria: Gospodarka polska   Poniedziałek, 12 luty 2018 08:20 Autor: Andreas

Ukraińcy „zbiorowym bohaterem polskiej gospodarki”

Ukraińcy „zbiorowym bohaterem polskiej gospodarki” Seth Sawyers/Flickr/CC BY 2.0

Ukraińcy są „zbiorowym bohaterem polskiej gospodarki” – wynika z rankingu „50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki”, który sporządziła „Gazeta Prawna”.

W zestawieniu „Gazety Prawnej” Ukraińcy, symbolicznie, znaleźli się na drugim miejscu. Wyprzedził ich jedynie premier Polski Mateusz Morawiecki. „Polska, by się rozwijać, potrzebuje pracowników z zagranicy” i właśnie Ukraińcy – zdaniem autorów rankingu – pojawiają się wszędzie tam, gdzie jest popyt na pracę.

— Z danych resortu pracy wynika, że tylko w ubiegłym roku pracodawcy wystawili w pośredniakach ponad 1,7 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy Ukraińcom. To dla nich najszybsza i najpopularniejsza forma zatrudnienia. Pozwala na legalną pracę przez pół roku w ciągu 12 miesięcy – pisze „Gazeta Prawna”.

Ukraińcy pomagają też w łagodzeniu problemów demograficznych. Jednak autorzy rankingu ostrzegają, że to tymczasowe rozwiązanie.

— Nie możemy też liczyć, że nowi pracownicy zostaną u nas na stałe. Państwo wciąż nie ma polityki migracyjnej ani pomysłu na to, jak pozwolić Ukraińcom, Białorusinom i innym zapuścić w Polsce korzenie. Gdy otworzą się dla nich bogatsze kraje Europy Zachodniej, to magnes wyższych pensji może przyciągnąć ich za Odrę – podkreśla polski dziennik.

 

Źródło: Pl.sputniknews.com/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 luty 2018 11:42
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Ukraińcy „zbiorowym bohaterem polskiej gospodarki”