Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Gospodarka ostro zwalnia
Kategoria: Gospodarka polska   Poniedziałek, 17 wrzesień 2012 19:10 Napisał

Gospodarka ostro zwalnia

To że gospodarka silnie zwalnia zostało potwierdzone przez dane o produkcji przemysłowej. Nic dziwnego, że Jacek Rostowski znowu kombinuje jak koń pod górę i zmienia definicję długu publicznego, żeby ukryć więcej długu przed Polakami. Ale tym razem został postawiony do pionu przez Rządowe Centrum Legislacji, których opinia jest tutaj. Jak mu koledzy ekonomiści mówią, że jego kuglowanie liczbami się źle skończy dla Polski, to się obraża. Może jak mu to wyjaśnią prawnicy, to zrozumie. Z dobrych wiadomości jest jeszcze spadek Polski w rankingu wolności gospodarczej z 42 na 48 miejsce. Cóż, czy kraj w którym mamy 1.8 miliona zapytań rocznie o billingi może być wolny. Nie ma znaku zapytania, bo to retoryczne pytanie.

Pojawiły się dane o wykonaniu budżetu państwa po sierpniu. Poniżej tabelka, która pokazuje jak wyglądała roczna dynamika podatków w pierwszej połowie roku, a jak wygląda w okresie lipiec-sierpień.

Gospodarka ostro zwalnia

 Po czerwcu mieliśmy spadek dochodów z VAT, który przyspieszył w drugiej połowie roku, wskazując na nadchodzące załamanie konsumpcji albo na radykalne powiększanie się szarej strefy. Ale do polowy roku mieliśmy silną dynamikę wzrostu innych podatków, które teraz się załamały, mamy silny spadek CIT rok-do-roku, słabe wpływy z akcyzy i hamowanie PIT-u. Jeżeli tylko nie mamy do czynienia z jakimiś zmianami regulacji lub jednorazowymi wydarzeniami, to wpływy podatkowe sugerują gwałtowne hamowane polskiej gospodarki. Zielona wyspa usycha szybciej niż oczekiwałem. Szykuje się ciężki 2013 rok.


Źródło artykułu: Rybinski.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 14 marzec 2013 15:44