Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Naród będzie miał igrzyska, a co z chlebem?
Kategoria: Gospodarka polska   Środa, 27 marzec 2013 16:57 Napisał

Naród będzie miał igrzyska, a co z chlebem?

Po polsko-słowackich konsultacjach w Popradzie Donald Tusk oświadczył, że realnie ocenia szanse obu krajów na wspólne zorganizowanie w 2022 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Obietnicom Tuska wtórował premier Słowacji Robert Fico, który wyraził przekonanie, że igrzyska olimpijskie „byłyby najlepszą reklamą dla obu krajów”, a także „mogłyby być udane od strony ekonomicznej”.

Zarówno strona polska jak i słowacka chce inwestować tylko w taką infrastrukturę, parkingi, ośrodki sportowe, które będzie można wykorzystać również po igrzyskach olimpijskich. Donald Tusk chwalił polskie i słowackie „doświadczenie w organizowaniu wielkich imprez sportowych” i zapewniał, że zimowe igrzyska powinny być przygotowywane zgodnie z wymogami ochrony środowiska i wymogami oszczędności.

- Nie mamy dziś żadnych powodów do kompleksów. Zawsze tego typu wielkie przedsięwzięcia budzą emocje, zyskują zwolenników, a także przeciwników. (...) Nie ma także żadnego powodu, by sądzić, że Słowacja i Polska nie skorzysta na organizowaniu igrzysk olimpijskich, tak jak skorzystały wszystkie kraje, które podeszły do tego racjonalnie. (...) Jeden plus jeden czasami znaczy o wiele więcej niż dwa. Jestem przekonany, że ten wspólny wniosek naszych komitetów olimpijskich, który mamy zamiar wspierać, jako premierzy i jako rządy, będzie tego najlepszym dowodem, że jeden plus jeden może być czasami więcej niż dwa. Oceniamy nasze szanse jako realne - powiedział Donald Tusk.Źródło artykułu: niezalezna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 27 marzec 2013 20:53
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Naród będzie miał igrzyska, a co z chlebem?