Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polska może kupić cztery eskadry myśliwców F-35
Kategoria: Gospodarka polska   Środa, 23 kwiecień 2014 16:39 Autor: admin

Polska może kupić cztery eskadry myśliwców F-35

Polska może kupić cztery eskadry myśliwców F-35 foto: MSgt John Nimmo Sr./Wikimedia Commons/CC

Poinformowano, że Polska może zakupić około 60 myśliwców wielozadaniowych piątej generacji, F-35. Mają one zastąpić wysłużone Su-22 i Migi-29.

W ciągu zaledwie kilku tygodni okazało się, że Polska wcale nie jest tak bezpieczna jak się to wydawało. Nikt już nie ukrywa, że w Europie Wschodniej grozi nam nawet wojna. Jak zwykle okazało się, że nasz kraj jest nieprzygotowany do takich zagrożeń i dopiero zaczynamy zbrojenia.

Pochodną niedawnego pobytu w USA polskiego ministra obrony, Tomasza Siemoniaka jest mglista jeszcze deklaracja, że Polska może być zainteresowana zakupem przynajmniej czterech eskadr wielozadaniowego myśliwca piątej generacji, F-35.

Cena pojedynczego samolotu jeszcze niedawno wynosiła 200 milionów dolarów, ale przy odpowiednio dużym zamówieniu możliwe jest jej obniżenie do mniej więcej 90 milionów za egzemplarz. Szacunkowy koszt ewentualnego kontraktu jest szacowany na mniej więcej 10 miliardów dolarów.

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 23 kwiecień 2014 17:14
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polska może kupić cztery eskadry myśliwców F-35