Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Szlachta się bawi, a lemingi płacą! A co – stać ich!
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 31 styczeń 2015 12:28 Autor: admin

Szlachta się bawi, a lemingi płacą! A co – stać ich!

Szlachta się bawi, a lemingi płacą! A co – stać ich! foto: Wikimedia Commons/CC

Ostatnio ukazały się dwa ciekawe raporty, które fajnie podsumowują politykę POPSL-u oraz 25 lat wolności. Wolność rozumiana jest jednak tutaj specyficznie – jako 25 lat utrzymywania post-komunistów oraz innych cwaniaczków, którzy przyssali się do koryta. Bo, uważają, że im wolno!

Dzięki uprzejmości podsłuchiwaczy byliśmy w stanie dowiedzieć się za kogo uważają nas ludzie piastujący ważne pozycje w państwie polskim. Przykładowo niejaki Radosław Sikorski mówił, że zamiast prowadzić politykę zagraniczną w duchu interesów Rzeczpospolitej to zajmuję się ‘robieniem lasek’ Amerykanom, co daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa. Nieźle, nie? To tak jakby nasz szofer jeździł pijany, a po pracy mówił: „głupi ten Kowalski myśli, że jak ma szofera, to dojedzie do pracy szczęśliwie. Złudne poczucie bezpieczeństwa.” Potem natomiast mówił, że „Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać”. Rządy POPSL-u pokazują maksymę Sikorskiego w całej okazałości.

Widać, że nie ma tutaj żadnej odpowiedzialności za pełnione funkcje. Politycy w większość nie uważają, że powinni walczyć o sprawy Polaków, bo za to im płacimy w podatkach. Nie, oni uważają, że Polacy to ich bydło, które ma obowiązek ich utrzymywać, bo bydło jest bydłem – potrzebuje Panów, na których lansują się politycy kupując sobie dworki czy tytuły szlacheckie. A Polacy? Dwa ostatnie raporty pokazują czym dla ‘elit’ są Polacy.

Pierwszy raport opracowany przez firmę Doilotte pokazuję, że w Polsce jest największa różnica w Europie pomiędzy płacą brutto, a płacą netto. Mówiąc dosadnie, z pieniędzy, które dostajemy od pracodawców rząd zabiera nam najwięcej w całej Europie. No dobra, a może mamy mega dobre usługi? Zobaczmy na ranking służby zdrowia. W rankingu Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia (EHCI) Polska zajmuje 31 miejsce. Lepszy stan służby zdrowia ma m.in. Albania, Bułgaria czy Słowacja.

Refleksje? Płacimy najwięcej – dostajemy najgorzej. No a co z pieniędzmi, które nam zabierają w podatkach? No jak to co? Tu trzeba zrobić fikcyjny etat dla kumpla, tam dla żony posła. Trzeba zrobić przetargi w taki sposób, żeby oprócz wynagrodzenia dostać jeszcze coś pośrednio. Trzeba opłacić dziennikarzy, żeby mówili o sukcesie Polski, bo PO-PSL wybudował dwa kilometry autostradyGazeta Wyborcza dostała w 2013 roku z budżetu około 30 milionów złotych. Trzeba też opłacić urzędników za sprawne łupienie Polaków – ZUS w 2013 roku przeznaczył na premię dla urzędników około 150 milionów złotych, a w 2012 ponad 200 milionów złotych (sic!). I tak dalej można wymieniać.

A usługi dla Polaków? Cicho tam lemingu, przecież będziesz miał operację kolana za dziesięć lat, więc co sapiesz?! A zresztą jak Ci się nie podoba służba zdrowia, to idź na prywat! W końcu stać Cię, nie, bo zarabiasz kokosy w korpo.

A nie, sorki, nie pracujesz w Niemczech.Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 31 styczeń 2015 13:50
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Szlachta się bawi, a lemingi płacą! A co – stać ich!