Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Zmiana w ustawie o RTV pozwoli emitować reklamy bez ograniczeń
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 14 luty 2015 10:01 Autor: admin

Zmiana w ustawie o RTV pozwoli emitować reklamy bez ograniczeń

Zmiana w ustawie o RTV pozwoli emitować reklamy bez ograniczeń foto: Wikimedia Commons

Najpierw przymusowa opłata audio-wizualna, a teraz pół godziny reklam w ciągu jednej godziny emisji. Zmiany w ustawie o RTV przez Ministerstwo Kultury spowodują zniesienie limitu trwania czasu materiałów autopromocyjnych.

Według prawników mamy do czynienia z legislacyjnym bublem, natomiast zdaniem rzecznika TVP Jacka Rakowieckiego – z wyjątkowo rozsądnym projektem, który umożliwi lepszą promocję materiałów emitowanych przez nadawcę w różnych programach. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby telewizja w ciągu godziny wyemitowała w sumie nawet pół godziny reklam i autopromocji. Kto na tym skorzysta najbardziej?

Prezes TVP Juliusz Braun liczył, iż z tytułu nowego podatku – jakim będzie opłata audiowizualna – telewizja publiczna otrzyma wsparcie rzędu 1,3 mld zł. Na publiczne radio ma iść kwota 663 mln zł. Łączne wpływy z nowego podatku mają wynieść 1,95 mld zł. Warto podkreślić, że przez wprowadzenie podatku audiowizualnego znacznie wzrosną obciążenia fiskalne Polaków.

na podstawie: bankier.pl /niewygodne.info.plŹródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 14 luty 2015 12:49
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Zmiana w ustawie o RTV pozwoli emitować reklamy bez ograniczeń