Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono ok 540 mld złotych
Kategoria: Gospodarka polska   Środa, 11 marzec 2015 08:26 Autor: admin

W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono ok 540 mld złotych

W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono ok 540 mld złotych foto: Wikimedia Commons/CC

Każdego roku, zagraniczne koncerny wyprowadzają z Polski gigantyczne transfery dywidend i nieopodatkowanych zysków. W latach 2005 – 2014, Polska była najbardziej drenowanym państwem w Europie.

Polska od dłuższego czasu jest rajem dla zachodnich koncernów. U nas szuka się rynków zbytu, ale i taniej siły roboczej. Na naszych terenach budowane są montownie i magazyny, płacąc Polakom za pracę kilka razy mniej niż swoim rodakom. Dodać należy do tego koszty związane z licencjami na wykorzystywanie znaków firmowych obcych uznanych marek.

Oficjalne statystyki NBP, na temat bilansu płatniczego Polski są bardzo niepokojące. Przez trzy kwartały roku 2014, z Polski wyprowadzono 16,6 mld zł. Deficyt salda rachunku bieżącego za 2012 rok wyniósł 57,3 mld zł, a w 2011 roku wytransferowano z naszego kraju aż 80,4 mld zł. W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono około 540 mld złotych.

Polska stała się krajem montowni i taniej siły roboczej. Zlikwidowany został przemysł, zabita została innowacyjność i dlatego obce mocarstwa traktują nas jako raj finansowy. Jednak to co opłaca się im, nas wykańcza.

na podstawie: niewygodne.info

 

Źródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 11 marzec 2015 17:57
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska W ciągu ostatnich 10 lat, z Polski wyprowadzono ok 540 mld złotych