Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kolejny "cudowny" plan Balcerowicza: praca do 70 roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?
Kategoria: Gospodarka polska   Czwartek, 26 marzec 2015 17:00 Autor: admin

Kolejny "cudowny" plan Balcerowicza: praca do 70 roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?

Kolejny "cudowny" plan Balcerowicza: praca do 70 roku życia i podniesienie składek zdrowotnych? foto: Wikimedia Commons/CC

Likwidacja świadczeń przedemerytalnych i ulg podatkowych oraz podniesienie składki zdrowotnej to tylko niektóre z zaleceń Leszka Balcerowicza, który stworzył zbiór rekomendacji ekonomicznych dla rządu.

Recepta Balcerowicza jest prosta: to zaciśnięcie pasa… szarym obywatelom!

Jak informuje „Fakt”, zbiór reform, który został przygotowany przez Forum Obywatelskiego Rozwoju to jedynie rekomendacja dla rządu by zwiększyć dynamikę wzrostu polskiej gospodarki.
Założenia kolejnego planu Balcerowicza nie są tak optymistyczne jak wizja rozwoju Polski, którą kreuje jego autor.

Świadczenia przedemerytalne zostaną ograniczone lub zlikwidowane, wiek emerytalny wydłużony (nawet do 70. r.ż.), zniesienie przywilejów emerytalnych dla górników czy sędziów, likwidacja ulg podatkowych oraz podwyższenie składki zdrowotnej — podaje „Fakt”.

Zaskakujące, że były szef NBP nie bierze pod uwagę raportu „Praca w Unii Europejskiej – podatki i składki. Polska na tle Europy”, który jasno wskazuje, że już teraz polski system podatkowy wypycha młodych Polaków za granicę.

Na szczęście tym razem plan, który snuje Balcerowicz to tylko rekomendacja.

Czy jednak rząd Platformy Obywatelskiej po wyborach prezydenckich i parlamentarnych nie wyjmie z szuflady nowego, „cudownego” planu rozwoju Polski?

mmil/”Fakt”

 

Źródło: wpolityce.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 27 marzec 2015 00:40
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kolejny "cudowny" plan Balcerowicza: praca do 70 roku życia i podniesienie składek zdrowotnych?