Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polacy wpłacą do kasy MFW 8 miliardów dolarów
Kategoria: Gospodarka polska   Poniedziałek, 08 czerwiec 2015 15:36 Autor: admin

Polacy wpłacą do kasy MFW 8 miliardów dolarów

Polacy wpłacą do kasy MFW 8 miliardów dolarów foto: Wikimedia Commons/CC

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polska zdecydowała się dofinansować Międzynarodowy Fundusz Walutowy niebagatelną kwotą 8 miliardów dolarów. Stojąca na czele tej instytucji Christine Lagarde podziękowała polskim władzom za wyjątkową hojność.

Gorąco dziękuję polskim władzom za decyzję w sprawie dofinansowania Międzynarodowego Funduszu Walutowego – oświadczyła Christine Lagarde przypominając, że jest to część wspólnej akcji wielu krajów.

Szefowa funduszu podkreśliła, że takie działanie rządu polskiego pokazuje chęć wspólnego działania na rzecz wzmocnienia światowej gospodarki.

W innym oświadczeniu Lagarde dziękowała z kolei szwajcarskim władzom, które zasiliły MFW kwotą 26 miliardów dolarów.

Po decyzji Polski i Szwajcarii łączna kwota wsparcia MFW przez kraje członkowskie wyniosła 320 miliardów dolarów. Lagarde zadeklarowała, że liczy na wsparcie ze strony kolejnych państw członkowskich.

 

Źródło: rp.pl, pch24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 08 czerwiec 2015 22:22
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polacy wpłacą do kasy MFW 8 miliardów dolarów