Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska W Warszawie powstanie arabska dzielnica
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 04 lipiec 2015 12:00 Autor: admin

W Warszawie powstanie arabska dzielnica

W Warszawie powstanie arabska dzielnica foto: Wikimedia Commons/CC

Kilka dni temu z wizytą w Warszawie pojawił się Mohammed bin Raszid al-Maktum wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich a także emir Dubaju. Podczas wizyty w stolicy Polski wizyty podpisał on wiele dokumentów mających na celu rozwój współpracy gospodarczej pomiędzy dwoma państwami.

Wtedy też padła propozycja, wedle której szejkowie wyrazili chęć stworzenia w Warszawie arabskiej dzielnicy. Wartość inwestycji przekroczyłaby miliard złotych, a obszar na którym miałaby powstać musiałby mieć przynajmniej 20 hektarów!

„Emiratczycy są gotowi zrealizować największą inwestycję na świecie właśnie w Polsce” – mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business. Problem jest tylko jeden: szejkowie nie chcą miejsca na obrzeżach, a blisko centrum. Takim terenem miasto nie dysponuje. Są więc dwie propozycje.

Pierwszą są okolice Stadionu Narodowego. W połowie należą do Skarbu Państwa, druga połowę trzeba by było wykupić. Tu pojawiają się schody, bo aby to zrobić potrzebny jest czas, którego nie mamy. Szejkowie pojawią się z propozycjami na jesieni.

Drugą lokalizacją jest… Łódź Fabryczna i Warszawa. Byłoby to wspólne przedsięwzięcie dwóch miast. W Łodzi powstałaby duża dzielnica, a w stolicy dwa wieżowce w centrum, które miałyby stanąć u zbiegu al. Jana Pawła II i al. Jerozolimskich lub Emilii Plater i Nowogrodzkiej.

Jakie będą decyzje szejków? Tego dowiemy się już na jesieni. Jednak decyzja ta może stworzyć niebezpieczny precedens dający szansę nieskrępowanego osiedlania się w stolicy Polski dużej ilości muzułmanów. Wszak chyba nikt nie ma nadziei, że takowa dzielnica miałaby powstać dla Polaków…

 

Źródło: narodowcy.net


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 04 lipiec 2015 20:13
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska W Warszawie powstanie arabska dzielnica