Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polska Pesa nagrodzona, ale rząd PO-PSL wolał Pendolino
Kategoria: Gospodarka polska   Czwartek, 04 luty 2016 06:07 Autor: admin

Polska Pesa nagrodzona, ale rząd PO-PSL wolał Pendolino

Polska Pesa nagrodzona, ale rząd PO-PSL wolał Pendolino foto: Wikimedia Commons/CC

Duży sukces firmy Pesa. Budowany na zlecenie PKP Intercity pociąg Dart dostał prestiżową nagrodę If Design Award 2016 w kategorii wzornictwa. To nie pierwsze wyróżnienie dla zespołu z bydgoskiej firmy.

Nagrodę przyznało międzynarodowe jury złożone z ekspertów wzornictwa przemysłowego z całego świata.

„Ta nagroda potwierdza słuszność decyzji o tworzeniu przez Pesę własnego Działu Badań i Rozwoju, z silnym zespołem projektantów. Postawiliśmy na innowacje i nowoczesny design, bo od lat jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki temu możemy konkurować na międzynarodowych rynkach” – powiedział prezes firmy Tomasz Zaboklicki.

Nagrodzony Dart jeździ po polskich torach w barwach PKP Intercity. Podczas testów pociąg bez trudu osiągnął prędkość 200 km/h, a według danych producenta jest w stanie rozpędzić się nawet do 250 km/h. Ma nowoczesne wyposażenie i spełnia wszystkie wymogi stawiane przed pociągami tej klasy. To jednak okazało się zbyt mało dla rządu PO-PSL, który wolał włoskie Pendolino.

wpolityce.pl/mnŹródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 04 luty 2016 09:20
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polska Pesa nagrodzona, ale rząd PO-PSL wolał Pendolino