Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kukiz’15 proponuje ujemny podatek dochodowy
Kategoria: Gospodarka polska   Piątek, 12 luty 2016 09:03 Autor: admin

Kukiz’15 proponuje ujemny podatek dochodowy

Kukiz’15 proponuje ujemny podatek dochodowy foto: Pixabay.com

Klub Kukiz’15 zaprezentował w Sejmie koncepcję ujemnego podatku dochodowego, „który jest rewolucyjną i merytoryczną kontrpropozycją dla programu 500+”.

„Zamiast demoralizować ludzi w długim terminie zasiłkami, proponujemy przestać odbierać im pieniądze, które ciężko sami zarabiają. Zerowe koszty administracyjne, progresywna ulga na dzieci od pierwszego dziecka” – powiedział Rafał Wójcikowski, poseł Kukiz’15.

Ruch Pawła Kukiza zaproponował kosztujący rocznie 25 mld zł program ulg podatkowych w wysokości 250 zł na każde pierwsze dziecko, 600 zł na drugie dziecko oraz 700 zł na trzecie i każde następne dziecko.

W pierwszej kolejności ulga miałaby być odliczana od podatku PIT, następnie od składek na NFZ, potem od składek ZUS-u i Funduszu Pracy. Jeżeli zabraknie, to 75% brakującej sumy byłoby wypłacane w formie świadczenia pieniężnego.

„Stopa substytucji 75 % dlatego, żeby w dalszym ciągu opłacalne było nie brać zasiłku, a starać się o pracę, bowiem posiadanie dzieci i aktywność zawodowa, aktywność gospodarcza, to jest fundament zdrowego rozwoju rodziny i w ogóle fundament rozwoju rodziny” – wyjaśnił poseł Wójcikowski.

Zalety przedstawionego programu, to zmniejszenie klina podatkowego, bezrobocia wśród najuboższych oraz szarej strefy, wyrwanie wielu osób z pomocy społecznej, brak konieczności zatrudniania armii biurokratów, automatyczne i bezkosztowe dla pracodawców podniesienie płacy minimalnej o 850 zł, możliwość uruchamiania jednoosobowych działalności gospodarczych bez płacenia składek na ZUS, a wreszcie poprawienie ściągalności alimentów.

Najwyższy Czas!/mnŹródło: Parezja.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(16 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 12 luty 2016 11:54
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Kukiz’15 proponuje ujemny podatek dochodowy