Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Rząd popiera umowę TTIP
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 05 marzec 2016 16:48 Autor: admin

Rząd popiera umowę TTIP

Rząd popiera umowę TTIP foto: Wikimedia Commons/CC

Wicepremier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że rząd Beaty Szydło popiera podpisanie Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) zakładającego utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, choć negocjacje prowadzone są za zamkniętymi drzwiami.

Morawiecki uczestniczył w środę w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Amerykańskiej Izby Handlowej w Warszawie. Według wicepremiera i ministra rozwoju Polska ma w sprawie TTIP własne stanowisko, ale popiera podpisanie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi, ponieważ ma ona rzekomo dać Polsce impuls rozwojowy. Morawiecki zapewnił też, że rząd Beaty Szydło wierzy w liberalne zasady handlu, stąd nie interesuje go podpisanie „miękkiej’ wersji umowy TTIP. Polski wicepremier zaznaczył, że jego uwagi wobec porozumienia dotyczą przemysłu chemicznego oraz zasad rozstrzygania sporów na podstawie umów międzynarodowych.

TTIP jest negocjowane od 2013 r. w tajemnicy przed społeczeństwami, bowiem do mediów trafiają jedynie szczątkowe informacje dotyczące porozumienia, a w rozmowach nie uczestniczy strona społeczna. Według wielu ekspertów na TTIP skorzystają głównie Stany Zjednoczone, które zaleją europejski rynek tanią żywnością niespełniającą wyśrubowanych norm znanych ze standardów europejskich.

na podstawie: bankier.pl

 

Źródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(12 głosów)1 komentarz

 • Link do komentarza hansje Sobota, 05 marzec 2016 18:12 napisane przez hansje

  Robienia laski USraelowi (za darmo..) ciąg dalszy...
  Jak nie kijem - to pałą...
  Pierrr... ny PO/PiS.. nie ma siły na wygonienie tej swołoczy z Polski..
  Odwrotnie, TO ONI, kolejny raz, wygonią resztki Polaków z Polski...
  Zostaje samo, już dobrze wytresowane bydełko..
  Nawet nie ma komu zgasić światła...
  Już chyba tylko Węgry zostaną...

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 05 marzec 2016 18:03