Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Dlaczego PiS po cichu akceptuje bandyckie antypolskie ustawy?
Kategoria: Gospodarka polska   Niedziela, 06 marzec 2016 15:42 Autor: admin

Dlaczego PiS po cichu akceptuje bandyckie antypolskie ustawy?

W ubiegłym roku, ustępujący Parlament, przygotowując pole dla nowej władzy, wprowadził bandycką ustawę o rewitalizacji:

link

Jak wyczytałem na stronie Ministerstwa Rozwoju (tak tak, z Superministrem Morawieckim na czele), że ustawa ta ma charakter „fakultatywny”, ale jeszcze nie rozumiem co to za dziwoląg prawny.

Cyt: „Ustawa, zachowująca fakultatywny charakter, ma na celu wprowadzenie ram formalnoprawnych przygotowania i prowadzenia procesów kompleksowej rewitalizacji obszarów zdegradowanych.”

link

Ustawa została przyjęta głosami PO/PSL, przy wstrzymaniu się od głosu całego PiS-u. Nie pojmuję, jak cały klub głównej opozycji w Parlamencie może wstrzymywać się od głosu? Dla mnie jest to ciche poparcie, ale tak, by potem powiedzieć – „to nie nasza wina, to oni…”

Bandytyzm tej ustawy nabiera swojego wyrazu w połączeniu z nowelizacja ustawy o podatkach lokalnych, gdzie wprowadzono nowy podatek od nie realizowania na nieruchomości ustaleń Planu Rewitalizacji. Wynosi on 3 zł za 1m2 gruntu!

Nietrudno sobie wyobrazić skutki takiego podatki i kogo one dotkną: będą to właściciele nieruchomości, którzy nie załapali się do klasy plutokracji. Ci natomiast będą lekko przejmowali wartościowe nieruchomości w centrach miast!
Nie dziwi więc mowa Mateusza Morawieckiego: „otwieramy nasze drzwi i serca dla kapitału zagranicznego” Kapitału narodowości banksterskiej! (Morawiecki jest sercem z bankierami, a drzwi do polskich nieruchomości są wyważane!)

Ustawa o rewitalizacji przewiduje procedurę przejmowania niezagospodarowanych nieruchomości
na rzecz Skarbu Państwa oraz w poczet mienia komunalnego. Będzie to rodzić falę protestów i postępowań administracyjnych i sądowych. Ja widzę tu powstawanie niszy rynkowej w zakresie pomocy merytorycznej i prawnej, bo głupota urzędnicza i niekompetencje, a przy tym zachłanność „polytyków” – szybko się pojawią.

--------------------------

Minister Rozwoju – agent Wielkiego Brata

Pisowski rząd z Panią Betą na czele powołał nowe ministerstwa oraz jedno Superministerstwo – Ministerstwo Rozwoju (S.MR) jego Supermanem – Mateuszem Morawieckim (M.M.)

Pan Mateusz M. wystąpił na scenie ze swoim teatrzykiem. Tu: https://www.youtube.com/watch?v=tZBdgBdP-Dc

To, co przedstawił, nieodparcie przywołuje obraz świata Orwella. „Ja jestem ministrem rozwoju”. Podobnie jak w powieści „Rok 1984” było Ministerstwo Prawdy, w naszym biednym i nieszczęśliwym kraju Wielki Brat utworzył Ministerstwo Rozwoju. Rzecz to bez precedensu, by tworzyć ministerstwo od… niczego! Równie dobrze mogło powstać Ministerstwo Nadziei albo – jak u Orwella – Ministerstwo Miłości. Ministerstwo Obfitości i Ministerstwo Pokoju. Kiedyś w „straszliwym PRL-u” (jak ludzie w ogóle przeżyli ten czas?) ministerstwa kierowały realnie istniejącymi branżami gospodarki. Było Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa, Rolnictwa, Leśnictwa, Nauki, Transportu itp.

Jako, że Pan MM wchodzi na wyczyszczony grunt, bo gospodarki już nie ma, to wymyślono nowy dziwoląg – Super Ministerstwo Rozwoju, by naiwnym lemingom imputować idee fix, dla ich rzekomego dobra.

Na czym ten rozwój zdanie Pana Superministra miałby polegać?

Otóż Pan Mateusz M. uważa, że wszystkie „dopalacze” z lat ubiegłych już zostały wykorzystane i nie będą działały. Zatem „otwieramy szeroko nasze serca i drzwi dla kapitału zagranicznego”.

Otóż Panie Morawiecki, może Pan tego nie widzi z bankowych salonów, ale Naród polski ma już dosyć pustego hasła „kapitał zagraniczny”. Który to ciągle napływa, a w Polsce rośnie bieda zadłużenie i pogarda dla zwykłego człowieka.

Jest Pan przebiegłym manipulatorem, bo w Pana karierze i Pańskim środowisku jest to normą. W Pana twierdzeniu, że „kapitał ma narodowość..” , jest tylko część prawdy, bo dalsza cześć zdania brzmi: „…ale Naród polski nie ma kapitału!”

A więc jakiej narodowości jest kapitał? Włoskiej, niemieckiej, amerykańskiej czy może greckiej? Otóż Panie Morawiecki, kapitał na całym świecie jest narodowości banksterskiej! Dobrym przykładem jest kapitalista Soros, obywatel amerykański. Czy zatem jest to kapitał amerykański? I co ważne, tenże kapitalista inwestuje w polski rozwój: w rozwój organizacji pozarządowych działających w Polsce, w rozwój polskiej demokracji, w rzekomo polskie think-tanki, startupy, i majdany (ukraiński zrealizowany, polski w przygotowaniu).

Powtórzę raz jeszcze: kapitalista Soros obywatel amerykański (pochodzenia wiadomego) inwestuje w polski rozwój – czy od tego jest Pana Ministerstwo, by taki „rozwój” realizować?

Nie ulega wątpliwości, że mówi Pan o kapitale w rozumieniu bankowca. Czyli, jeśli jakiś „kapitalista” przyjedzie do Polski z kontem na którym jest zapis jedynki z dwunastoma zerami, to pańskie ministerstwo otworzy „drzwi i serca”?

Takie podejście to przejaw fałszywej ekonomii, obłędnego świata który już się sypie, gdyż w tym zakłamaniu istnieć nie może. Pieniądze kreowane w bankach jako zapis komputerowy a w części w postaci zadrukowanych kawałków papieru – to jest żaden kapitał. I nie ważne, że czy jest to forma funduszy, derywatów, obligacji czy gwarancji bankowych.

Prawdziwy kapitał to są zasoby: naturalne i ludzkie. To jest nasza ziemia, kopaliny, lasy, to jest ludzka wiedza i umiejętności, zdrowe społeczeństwo i jego instytucje służące spójności i integralności. Jeśli ktoś przywozi jakieś dolary, euro czy inne szekle z zamiarem inwestowania, to znaczy jedno:
przychodzi tu po to, by nasze zasoby wykorzystać dla swoich, prywatnych korzyści. Iluzją jest, że przy tym powstają miejsca pracy i podatki. Bo one są tylko parawanem do ograbiania nas i upodlenia.

No bo jak powstają pieniądze w zachodnim systemie bankowym? Przy czym system ten nie jest jakąś bezosobową instytucją, ale stoi za tym mała grupa super bogatych Supermanów, żeby nie powiedzieć – Nadludzi!

Jeżeli jakiś człowiek, przedsiębiorstwo czy upoważniony przedstawiciel państwa przychodzi do banku po pieniądze – to zasady są dwie: czy będziesz miał zasoby, które pozwolą na tzw. obsługę długu i czy jest zabezpieczenie tego długu w postaci majątku. I dzieje się rzecz niesamowita – za zadrukowane papierki bank staje się w jednej chwili właścicielem zastawionego majątku i na dodatek – przechwytuje owoce naszej pracy w formie bankowej lichwy!

Panie Morawiecki, komuś służyć na tym świecie trzeba, bo „każdy swego Pana ma”. Można więc służyć Polsce, która „istnieje tylko teoretycznie”, w niej „chu., du… i kamieni kupa”, gdzie trzeba „zapierdalać i rowy kopać” (to są słowa z taśm nagranych w pewnym lokalu, w którym Pan również bywał), albo też można służyć systemowi plutokracji, który jak to powiedział Pan Pawlak „trwa i twa mać”.

I pewnie ma Pan świadomość, że jak się „wlezie między wrony, trzeba krakać i one”. A niepokorni płacą głową, jak Kennedy, Husajn i wielu innych.

Ale, czy można inaczej? Otóż można.

Kapitał w rozumieniu pieniędzy, można również produkować, tak jak to robią banki prywatne – w polskim banku narodowym. Tylko że wtedy właścicielem tego „kapitału” staje się państwo polskie. Pieniądze są potrzebne po to, by uruchomić polskie zasoby, bo pieniądze są środkiem służącym wymianie rynkowej. Polski rynek jest dużym i chłonnym rynkiem, potrzeby społeczne są ogromne, pokłady ludzkiej aktywności są trudne do przeszacowania. Kiedy pojawi się nadmiar dóbr na polskim rynku, to alternatywy są dwie: albo ich konsumpcja, dobrobyt i ograniczenie wykorzystania zasobów (zachowanie ich dla przyszłych pokoleń) albo ekspansja na inne rynki.

Rozwój Panie Ministrze/Premierze to nie otwarcie drzwi i serc dla obcego kapitału, ale otwarcie możliwości dla aktywizacji lokalnych społeczności, dla rozwoju prosumpcji, kooperacji, mechanizmów oddolnych inicjatyw dla tworzenia polskich spółek właścicielsko-pracowniczych.

Markowana przez Pana koncepcja akcjonariatu pracowniczego jest fałszywym kierunkiem w sytuacji, gdy nie ma stabilności firm w wilczej grze międzynarodowego „kapitału”. Fascynacja giełdą przez drobnych ciułaczy skończyła się, ale akcjonariat pracowniczy to nic innego jak inna forma gry na giełdzie.

Dziś bowiem nie ma gwarancji, że najlepsza firma nie padnie, nie zostanie wykupiona lub przejęta przez większego kapitalistę, wraz z akcjami.

Panie Morawiecki, jesteś Pan niewątpliwie mądrym człowiekiem i nową gwiazdą polskiej sceny politycznej. Miej więc uczciwość w sobie i odwagę, by powiedzieć ludziom jakim przekrętem i nieszczęściem są dla Polski fundusze europejskie. Bo najpierw poprzez podatki wyciska się z Polaków pieniądze, by wpłacać składkę do UE. Tam biurokraci je obrabiają, kategoryzują, ustanawiają „narodowe ramy odniesienia” i powiadają: „dostaniecie wsparcie tam, gdzie my widzimy takową potrzebę, wszakże pod warunkiem zaciągnięcia w naszym banku pożyczki na tzw. wkład własny”. W efekcie powstaje zadłużenie i koszty obsługi długu, pomoc wybrańcom skutkuje dyskryminacją pozostałych podmiotów.

Słusznie Pan przy tym zauważył, że środki są źle inwestowane (choćby słynne obszary rewitalizacje – o czym innym razem), marnotrawione, a skutki takiej niegospodarności ludzi przy korycie, ponosi całe społeczeństwo. Jak Pan powiedział: „to se ne wrati” i to się nie zmieni! Patologia systemu redystrybucji jest tak wielka, że jedynym wyjściem jest wyjście z UE!

I jeszcze jedno, Panie Morawiecki. PiS nie rządzi, a tym bardzie nie będzie rządził przez 25 lat.

Szkoda, że nie zna Pan Konstytucji, bo tam jest napisane, że władzę w Polsce stanowi Naród.

A tacy jak Pan są powołani po to, by Narodowi służyć. Narodowi, a nie międzynarodowemu banksterstwu.

Więc bardzo proszę, nie wciskać Narodowi kitu, ubranego w ładne słówka, gesty, wyszukana erudycję i w sreberka bankowej retoryki.

Jan Sposób

 

Źródło: Monitor Polski


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(27 głosów)4 komentarzy

 • Link do komentarza hansje Niedziela, 06 marzec 2016 17:58 napisane przez hansje

  "Dlaczego PiS po cichu akceptuje bandyckie antypolskie ustawy? "...
  No właśnie !.. :) DLACZEGO ? :)
  KOGO reprezentuje "rząd" RP i w czyim interesie działa ?..
  Bo chyba NIE w NASZYM ??? :) ...
  "Po ich czynach ich poznacie"..
  Owszem, poznajemy...
  Plasterek po plasterku, kroczek po kroczku..
  W biały dzień, na naszych oczach :) ..
  Wuot - Chazarnia...
  A Ludowi się rzuca jasełka,
  w postaci spreparowania tylnej opony w prezydenckiej limuzynie :) ..
  I zaraz debilny klangor oszołomów z KOD, wraz z yntelygentnymi komentami Lisa i innych Newsweeków :) ..
  A tak nawiasem mówiąc - GDZIE JEST przy tym Pani Joanna Grabarczyj, wraz z jej bandą "HejtStop" ?.. :)
  Tak niesamowicie aktywna, gdy Pudzian bronił swoich interesów (I POLSKI !!..) w Calais ? :) ..
  Pan Soros finansuje Panią Grabarczyk tylko w tematach zgodnych z Jego wytycznymi ? :) ..

 • Link do komentarza hansje Niedziela, 06 marzec 2016 18:01 napisane przez hansje

  "..A tacy jak Pan są powołani po to, by Narodowi służyć. Narodowi, a nie międzynarodowemu banksterstwu."...
  Oj, PAAAanie, "Janie Sposobie"... :)
  Oj, naiwny, naiwny, naiwnyyy - dziecko w kwiecie laat !.." :D ...

 • Link do komentarza qrde blade Poniedziałek, 07 marzec 2016 13:08 napisane przez qrde blade

  Generalnie DEMONkracja jest wymyślana po to, aby bezkarnie golić DURNE, ludzkie stada. Kto o tym nie wie jest mentalną OWCĄ, która pilnuje tylko, aby wokół swego pyska miała odrobinę trawy. Jak to się robi? Ano siłą w imię wtłoczonej do tępych głów szkolnej durnoty lub technikami inżynierii społecznej tzw. podpuszczoną WIOSNĄ za zainwestowane w przewrót pieniądze umiejętnie zaprowadza się iluzoryczną wolność, a dalej czyniąc chaos ta sama ekipa w rządzie , co w opozycji wymienia się raz na jakiś czas stołkami na zasadzie dobrego i złego policjanta. Naród durny zaś od tzw. ściany do ściany głosuje raz na jednych innym razem na drugich. W skołowanej od lat w ten sam sposób okrągłostołowej POlsze bezkarnie rządzi, korzystając ze swych wszechmocnych wpływów ta sama ekipa. Polskie stado jest tak zdurniałe i zaślepione, że niezmiennie od dziesiątek lat czci i stawia coraz to nowe pomniki swym wieloletnim, skrytym pasożytniczym ciemiężycielom. Czemu tak się dzieje?
  Ano kto nie zna swojej prawdziwej historii, ten nie ma żadnych widoków na przyszłość, a wojna o globalną władze nad światem polega na jej zakłamywaniu, niszczeniu i pisaniu zmienionej, wygodnej jej wersji od nowa.

 • Link do komentarza qrde blade Poniedziałek, 07 marzec 2016 13:08 napisane przez qrde blade

  Generalnie DEMONkracja jest wymyślana po to, aby bezkarnie golić DURNE, ludzkie stada. Kto o tym nie wie jest mentalną OWCĄ, która pilnuje tylko, aby wokół swego pyska miała odrobinę trawy. Jak to się robi? Ano siłą w imię wtłoczonej do tępych głów szkolnej durnoty lub technikami inżynierii społecznej tzw. podpuszczoną WIOSNĄ za zainwestowane w przewrót pieniądze umiejętnie zaprowadza się iluzoryczną wolność, a dalej czyniąc chaos ta sama ekipa w rządzie , co w opozycji wymienia się raz na jakiś czas stołkami na zasadzie dobrego i złego policjanta. Naród durny zaś od tzw. ściany do ściany głosuje raz na jednych innym razem na drugich. W skołowanej od lat w ten sam sposób okrągłostołowej POlsze bezkarnie rządzi, korzystając ze swych wszechmocnych wpływów ta sama ekipa. Polskie stado jest tak zdurniałe i zaślepione, że niezmiennie od dziesiątek lat czci i stawia coraz to nowe pomniki swym wieloletnim, skrytym pasożytniczym ciemiężycielom. Czemu tak się dzieje?
  Ano kto nie zna swojej prawdziwej historii, ten nie ma żadnych widoków na przyszłość, a wojna o globalną władze nad światem polega na jej zakłamywaniu, niszczeniu i pisaniu zmienionej, wygodnej jej wersji od nowa.

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 06 marzec 2016 17:59
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Dlaczego PiS po cichu akceptuje bandyckie antypolskie ustawy?