Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Czy to dobry moment na kupno swojego pierwszego mieszkania?
Kategoria: Gospodarka polska   Czwartek, 07 kwiecień 2016 19:56 Napisał

Czy to dobry moment na kupno swojego pierwszego mieszkania?

Zakupienie pierwszego mieszkania jest bardzo ważnym momentem. Nie tylko istotne jest znalezienie idealnej nieruchomości, która będzie wystarczająca na najbliższe lata, ale pod uwagę trzeba wziąć również inne czynniki. Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy moment na podjęcie takiej decyzji.

Wielu z nas wyobraża sobie swoje życie tak: zakończenie studiów, znalezienie dobrze płatnej pracy, zakupienie własnego mieszkania i założenie rodziny, a to wszystko najlepiej w jak najkrótszym czasie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a pośpiech także jest złym doradcą.

Kiedy warto kupić pierwsze „M”?

  • Stabilna sytuacja życiowa i zawodowa.
  • Dysponowanie odpowiednią ilością gotówki czy też zdolnością kredytową.
  • Znalezienie odpowiedniej nieruchomości w atrakcyjnej cenie.
  • Perspektywa powiększającej się rodziny.

Nie można jednak nigdy zapominać o pierwszym punkcie, czyli o stabilnej sytuacji życiowej i zawodowej, co z kolei przekłada się na odpowiednią zdolność kredytową czy oszczędności. Chłodna kalkulacja powinna zawsze górować nad emocjami, ponieważ w przeciwnym wypadku może się okazać, że własne mieszkanie - zwłaszcza to kupione na kredyt - może być w przenośni pętlą na szyję.

Ostrożności nigdy za wiele

Kupowanie mieszkania „na siłę” czy pod wpływem impulsu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przy kupnie własnej nieruchomości na kredyt pojawia się konieczność comiesięcznego uiszczania raty kredytowej, której wysokość to często kilkaset, a nawet powyżej tysiąca złotych. Zatem kupno nieruchomości w nieodpowiednim momencie swojego życia może nieść za sobą poważne konsekwencje, które będą ciągnęły się za kredytobiorcą przez następne długie lata.

Zatem jeżeli masz wypatrzone idealne nowe mieszkania na Ursynowie na sprzedaż, pamiętaj o tym, żeby decyzję o ich zakupie podjąć tylko i wyłącznie wtedy, gdy wiesz, że będzie to decyzja, która nie wpłynie w znaczny sposób na twoje życie finansowe i nie będzie tym samym powodowała dużego ryzyka w przypadku utraty pracy czy innych sytuacji losowych.

- artykuł zewnętrznyPolub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie

Artykuły powiązane

alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Czy to dobry moment na kupno swojego pierwszego mieszkania?