Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polscy emeryci są zadłużeni na miliardy złotych! Wszystko przez pożyczki gotówkowe!
Kategoria: Gospodarka polska   Piątek, 26 sierpień 2016 07:15 Autor: admin

Polscy emeryci są zadłużeni na miliardy złotych! Wszystko przez pożyczki gotówkowe!

Polscy emeryci są zadłużeni na miliardy złotych! Wszystko przez pożyczki gotówkowe! foto: Wikimedia Commons/CC

Taka sytuacja powoduje, że według najnowszych statystyk polscy emeryci są zadłużeni na ponad 2 mld złotych!

– Średni dług emeryta w Polsce wynosi 10 tys. zł – informuje „Dziennik Łódzki”.

Kto jest wierzycielem? Głównie to firmy windykacyjne, banki i instytucje zajmujące się finansami.

– Tak ogromny wzrost zadłużenia spowodowany jest z jednej strony tym, że coraz więcej wierzycieli, zabezpieczając swoje finanse, sięga po takie narzędzia, jak biuro informacji gospodarczej. Z drugiej jednak, wśród osób starszych ogromną popularnością cieszą się różnego typu łatwo dostępne pożyczki gotówkowe, które później trudno spłacić – mówi gazecie ekspert z firmy zajmującej się rejestracją dłużników.

Pamiętajmy też, że emeryci często padają ofiarą oszustów i złodziei wyłudzających od nich dane czy namawiających do zaciągnięcia szybkiej i łatwej pożyczki, którą później ciężko się spłaca…

 

Źródło: polskaniepodlegla.pl, Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 26 sierpień 2016 10:55
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Polscy emeryci są zadłużeni na miliardy złotych! Wszystko przez pożyczki gotówkowe!