Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Nawet milion Ukraińców przyjedzie do Polski za pracą
Kategoria: Gospodarka polska   Sobota, 24 wrzesień 2016 08:09 Autor: admin

Nawet milion Ukraińców przyjedzie do Polski za pracą

Ukraińcy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem pracy. Z badań Work Service wynika, że w związku z powiększającym się niedoborem kadr, już 38 procent firm rozważa zatrudnienie pracowników zza wschodniej granicy.

Zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą w naszym kraju jest efektem m.in. tego, że do 2020 roku około milion osób z powojennego wyżu demograficznego przejdzie na emeryturę, a osoby urodzone w okresie niżu mogą nie wypełnić tej luki. Dodatkowym problemem jest także emigracja pracowników z rodzimego rynku.

Już dziś więcej niż jedna trzecia firm ma trudności ze znalezieniem pracowników. Pracodawcy skłaniają się do zatrudniania osób zza granicy. Jest to jednak strategia krótkoterminowa, ponieważ uproszczone procedury umożliwiają zatrudnianie na 6 miesięcy i dotyczą przeważnie niewykwalifikowanych kadr.

Pracownicy z Ukrainy znajdują zatrudnienie głównie w rolnictwie, usługach domowych i budowlanych, a także w produkcji.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 24 wrzesień 2016 10:30
alexjones.pl Informacje z Polski Gospodarka polska Nawet milion Ukraińców przyjedzie do Polski za pracą